• Ne. sep 24th, 2023

Prvoligistky BK Zvolen odštartovali novú sezónu víťazne

Úvodný rozskok zápasu. Foto: IMG_1979

Posledná septembrová nedeľa 25.9.2022 bola v meste Zvolen nielen v znamení veľkého upratovania, ale aj fantastického basketbového zápasu.

Reč je o prvom, nielen domácom, ale aj prvom zápase celkovo v novej basketbalovej sezóne 2022/23 kategórie 1. liga žien.

Samotný duel sa hral v Rates aréne a ako súperky našich hráčok BK Zvolen prišli hráčky Dubček Bratislava.

V našej zostave bolo vidieť staré dobre známe tváre, ale doslova neprehliadnuteľnou novinkou a devízou nášho klubu bola rozhodne Lucia Krč-Turbová, ktorú basketbalovej obci netreba dvakrát predstavovať.

Poďme však k samotnému zápasu, ktorý skončil po predlžení víťazstvom našich dievčat, ale boli to práve hráčky Dubčeka Bratislava, ktoré na záver cítili krivdu po rozhodcovskom verdikte, ktorý v podstate ukončil duel v pomere 65:63 (57:57 (31:30).

Prvá štvrtina bola v podaní súperiek, ktoré vytvorili mierny náskok, ale postupne sa naše hráčky skoncentrovali a postupne znížili náskok a pred prestávkou bol stav 31:30.

Po prestávke sa viac darilo presadzovať našim, ale hráčky Dubčeka pritlačili a na záver štvrtej štvrtiny sa to aj parádne zdramatizovalo. Súperky mali dve minúty pred záverom párbodový náskok, ale po sérii faulov sa práve našim dievšatám podarilo takto zápas dotiahnuť do remízového stavu 57:57.

Nadstavovalo sa päť minút a na palubovke to poriadne iskrilo. Hráčky Dubčeka vsádzali na hody z diaľky za tri body a doslova jeden taký parádny sa im podaril minútu pred koncom a zaraz bolo 63:63. Našťastie nasledujúca akcia sa našim hráčkam podarila a priklonili zápas do stavu 65.63. Nasledovala akcia súperiek, ktorá im nevyšla a zdalo sa, že tam došlo ku kontaktu s našou hráčkou. To bola tá krivda, čo som poznamenal v úvode reportu.

Tak či onak, víťazstvo si pripísali naše prvoligistky BK Zvolen, ktoré už najbližšie pocestujú do Košíc a najbližší domáci zápas bude 23.10.2022, kedy prídu do Zvolena Rožňavčanky.

Nech sa páči od nás opäť bohatá fotogaléria a samozrejme videá celého zápasu.

Video: BK Zvolen – Dubček Bratislava – 1. polovica

Video: BK Zvolen – Dubček Bratislava2. polovica

Fotogaléria: BK Zvolen – Dubček Bratislava

Článok, foto a videá: IMG_1979