• Ut. nov 29th, 2022

Zvolenčania sú podľa prieskumu spokojnejší

ByIMG_1979

okt 5, 2022
Hashtag Zvolen: Foto. IMG_1979

TS: Z dotazníkového prieskumu vyplynulo, že so šestnástimi oblasťami svojho života sú spokojnejší ako v rokoch 2020 aj 2021.

Zvolenčania majú tradične od mája do júla možnosť vystaviť svojej samospráve vlastné vysvedčenie. Mieru spokojnosti so službami mesta známkujú „ako v škole“, teda 1 je najlepšia a 5 najhoršia známka. Tohtoročné hodnotenie ukázalo nárast spokojnosti vo väčšine oblastí života. Kým v rokoch 2020 a 2021 bola zvolenská samospráva ohodnotená priemernými známkami 2,73 a 3,09 v aktuálnom roku nastalo zlepšenie na hodnotu 2,68.

„Výsledok ukazuje, že Zvolenčania majú zo života vo svojom meste lepší pocit a to je veľmi príjemné zistenie. Určite však nie dôvod na uspokojenie. Stále máme množstvo príležitostí na zmenu k lepšiemu, práve na ne sa budeme sústrediť aj naďalej,“ zhodnotila Lenka Balkovičová, primátorka mesta Zvolen.

Respondenti v prieskume najviac oceňujú zlepšenie oproti minulému roku v starostlivosti o zeleň a Park Ľ. Štúra. Pozitívne hodnotia aj priestor pred osobnou železničnou stanicou rovnako ako kultúrny a spoločenský život v meste.

„Najlepšie priemerné známky získali v tomto roku od obyvateľov mesta oblasti vzdelávanie, životné prostredie, sociálne služby, cestovný ruch a kultúra. Tieto oblasti boli v prvej „päťke“ aj minulý rok,“ vyjadrila sa Dagmar Weisová z odboru rozvoja mesta. Horšie bola hodnotená dopravná infraštruktúra či šport.

Do prieskumu bolo zaradených 332 platných dotazníkov doručených v papierovej alebo online podobe.

TS: Ing. Ľubomíra Honíšková, – šéfredaktorka Zvolenských novín, – hovorkyňa primátorky mesta Zvolen. Foto: IMG_1979