• St. dec 6th, 2023

V zasadačke sa konal už 39. ročník výstavy ovocia a zeleniny

Autor IMG_1979

okt 7, 2022 , ,
Naj jablko a naj hruška 2022. Foto: IMG_1979

Počas dvoch jesenných októbrových dní (od štvrtka 6.10. do piatka 7.10.2022) sa v zasadačke bývalého Okresného úradu vo Zvolene, oproti Parku Ľudovíta Štúra konal v poradí už 39. ročník Okresnej výstavy ovocia, zeleniny a kvetov. Samotná výstava bola spojená so súťažou o najkrajšie jablko a hrušku.

Tak, ako za ostatné roky toto podujatie organizačne zastrešilo OV SZZ vo Zvolene v spolupráci s ďalšími partnermi.

Na túto vskutku pestrofarebnú výstavu mohli vystavovatelia dodať len zdravé a nepoškodené plody, jablká a hrušky so stopkami v počte maximálne 3 kusy.

Ako už bolo spomenuté, jednalo sa o okresnú výstavu a tak vystavovali nielen pestovatelia z okresov Detva alebo Krupina, ale mohli sa jej zúčastniť dokonca aj nečlenovia SZZ.

Všetky exponáty boli hodnotené odbornou komisiou a z vystavovaných exponátov boli zároveň tiež vyhodnotené Najkrajšie jablko a hruška daného regiónu.

Bolo tu toho naozaj veľa a ako sa povie, jedno krajšie ako to druhé a doslova to bola tak, ako aj za ostatné roky pastva pre oči.

Ako súčasť podujatia prebiehala na paneloch súťaž o najkrajšiu kresbu v téme tejto výstavy. Dané kresby vytvorili deti nielen z miestnych základných škôl, ale aj regionálnych. Stačilo sa pozorne zahľadieť, na lístoček napísať číslo kresby a hodiť ho do urny. Víťazná kresba následne dostane nejakú peknú odmenu.

Všetko podstatné bolo povedané, tak nech sa páči pár fotografií z tejto nevšednej, oku lahodiacej výstavy.

Fotogaléria: Okresná výstava ovocia, zeleniny a kvetov 2022

Článok a foto: IMG_1979