• St. máj 31st, 2023

Lesnícke dni 2023 dopadli na výbornú

ByIMG_1979

apr 22, 2023
Zvolenské námestie doslova praskalo vo švíkoch. Foto: IMG_1979

Po troch rokoch sa vrátili do Zvolena a opäť priniesli množstvo bohatého programu nielen na hlavné pódium, ale aj v rámci sprievodných aktivít a aj do stánkov pozdĺž zvolenského námestia.

Reč je o už tradičnom podujatí Lesnícke dni s podtitulom Lesy – liečia telo i dušu, ktoré sa konali deň pred Dňom zeme a to 21.4.2023.

V tento deň sa od skorého dopoludnia tu vo Zvolene už po sedemnástykrát stretli zástupcovia lesníckych inštitúcií z celého Slovenska so širokou verejnosťou, aby spoločne oslávili svoj veľký lesnícky deň.

Lesnícke dni sú vždy najväčším celoslovenským podujatím, ktoré je organizované lesníckymi inštitúciami na Slovensku.

Projekt Lesnícke dni nadväzuje na vskutku úspešné predchádzajúce ročníky, ktoré sa konali od roku 2007. Tento rok sa píše už ich jedenáste výročie a aj z tohto dôvodu si organizátori pripravili na piatok v meste Zvolen viac než bohatý program.

Ako som už spomínal, pozdĺž námestia prebiehala v stánkoch pútavou formou lesná pedagogika a na hlavnom pódiu sa postupne vystriedali umelecké spolky zo Zvolena a okolia.

Na záver si organizátor pripravil rovno dve čerešničky na torte v podobe dvoch koncertov, najskôr vystúpila Zuzana Mikulcová so svojou kapelou a po nej Peter Lipa.

Počas vystúpenia Petra Lipu sa poriadne zaplnilo zvolenské námestie a rozhodne sa dá povedať, že to bola pekná bodka tohto dňa, ktorý sa rozhodne organizátorom po všetkých stránkach vydaril.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií.

Video: Zuzana Mikulcová – Neskoro

Fotogaléria: Lesnícke dni 2023

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár