• St. okt 4th, 2023

Kvalitná porcia hudobného umenia prilákala ľudí na Jazzové námestie

Sweet Little Chicks. Foto: IMG_1979

Druhý júnový pondelok 12.6.2023 sa v podvečerných hodinách na zvolenskom námestí konal ďalší ročník obľúbeného hudobného festivalu a to Jazzové námestie.

Organizačne podujatie pripravilo Mesto Zvolen a HTŠ Zvolen. Samotné podujatie moderoval Pavol Kováč.

V tento podvečer hostilo zvolenské námestie obľúbené Sweet Little Chicks, skupinu Fuse Jazz a aj Big Band Lukáša Oravca

Úvod patril dievčenskej vokálnej skupine Sweet Little Chicks a tentokrát bolo hudobníkov na pódiu viac, ako zvyčajne. Okrem tradičnej zostavy sem prišli vypomôcť aj bývalí študenti Hudobno Tanečného štúdia a všetko sa to nieslo v znamení F. K. Veselého.

Už tradične to bol viac než super zážitok vidieť po dlhšom čase túto formáciu na pódiu a ľudia, ktorí sem v tento večer zavítali si to užívali plnými dúškami.

Video: Sweet Little Chicks

Druhý v poradí bol Fuse jazz – Štefan Bugala, Michal Bugala, Eugen Vizváry a Juraj Gregorík tu predstavili staršiu autorskú tvorbu práve Štefana Bugalu. Kapela sa orientuje na spojenie jazzu a rocku s prvkami funku, swingu a samby.

A ako sa povie, na záver to najlepšie a to v podaní veľkého orchestra, respektíve Big Bandu Lukáša Oravca, slovenského trumpetistu a skladateľa Lukáša Oravca, ktorý získal za svoj debutový album Light of Blue cenu Radio Head Award za najlepšiu dosku roka.

Tu fakt nemám čo dodať, bolo to jednoducho fantastické.

Nebudem to už dlhšie naťahovať a za portál ZV-podujatia Vám ponúkam video v podaní Sweet Little Chicks a pár fotografií z celého podujatia.

Fotogaléria: Jazzové námestie 2023

Článok, fotografie a video: IMG_1979

Pridaj komentár