• St. okt 4th, 2023

Radostný Deň otcov vo zvolenskej nemocnici – 500. tohtoročným bábätkom sa stala malá Ema

Autor IMG_1979

jún 22, 2023 ,
Malé bábätko. Foto: zdroj TS

TS: Zvolenská nemocnica počas uplynulého víkendu privítala v poradí už 500. bábätko tohto roka. Stala sa ním Ema Polóniová, ktorá sa narodila v nedeľu 18. júna o 12:20 s mierami 3310 gramov a 52 centimetrov.

Emka je prvým bábätkom svojich rodičov a na svet prišla sekciou. Jej mama Veronika je v poriadku a postupne sa zotavuje po pôrode bez komplikácií. Obrovskú radosť z Emy mal aj jej otec, ktorý v nedeľu dostal najkrajší darček na Deň otcov.

500. bábätko navštívila aj riaditeľka nemocnice Ing. Ľudmila Veselá, MBA, ktorá mamičke i bábätku v mene vedenia zagratulovala a venovala darčekový kôš. „Veľmi ma teší, že počet narodených detí v našej nemocnici opakovane potvrdzuje, že Nemocnica AGEL Zvolen je nepostrádateľným pilierom gynekologicko-pôrodníckej a neonatologickej starostlivosti v regióne. Je to pre nás pocta a zároveň motivácia k napredovaniu,“ uvádza Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Malá Emka sa narodila, podobne ako ďalšie bábätká, na dočasnej pôrodnej sále. Pôvodné pôrodné sály na gynekologicko-pôrodníckom oddelení totiž v tomto roku prechádzajú úplnou obnovou. „Aktuálne prebieha v rámci celkovej modernizácie nemocnice komplexná rekonštrukcia pôrodnice, ktorá by mala byť ukončená koncom roka 2023. Našim cieľom je ponúknuť rodičkám možnosti moderného pôrodníckeho centra s najvyššími technickými, hygienickými a estetickými štandardmi a poskytnúť budúcim mamičkám pocit pohodlia a bezpečia,“ približuje Vladimír Čaňo, vedúci technicko-prevádzkového úseku Nemocnice AGEL Zvolen.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa AGEL SK. Foto: zdroj TS