• St. nov 29th, 2023

OC OKO oslávilo 9. výročie od svojho založenia

Autor IMG_1979

okt 20, 2023
Pamätný list Občianskemu centru OKO. Foto: IMG_1979

V stredu 18.10.2023 sa v priestoroch Občianskeho centra OKO na zvolenskom sídlisku Západ konala veľká slávnosť.

Tu sa po 17-tej hodine začal program v rámci osláv už 9. ročníka tohto centra. Počas uplynulého roka navštívilo OKO viac ako 10 000 návštevníkov a v rámci aktivít to bolo viac ako 2200 hodín. Za zmienku stojí aj to, že túto obývačku poctila návštevou aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Tejto slávnostnej chvíle sa zúčastnilo množstvo vzácnych ľudí, ktorých tu privítala Sanja Nikolov (riaditeľka OC OKO) a bol tu prítomný aj Maroš Chmelík – riaditeľ CKO (Centrum komunitného organizovania).

V rámci mesta Zvolen rozhodne treba spomenúť súčasného primátora mesta Zvolen Vladimíra Maňku, ktorý odovzdal pamätný list a aj bývalú primátorku Lenku Balkovičovú, ktorá počas svojho funkčného obdobia podporovala toto centrum. Boli tu prítomní aj dvaja poslanci za túto mestskú časť – Igor Šufliarsky a Rastislav Karczub a veľa ďalších, bez ktorých by OKO nebolo OKOm.

Medzi jednotlivými časťami sa v rámci kultúrneho programu predstavili spevom dve dámy a to Danka Modranská a Lucia Václavíková, či už sólo alebo spoločne.

K záveru prišlo aj na ocenenie OKO a tentoraz boli udelené až dve ceny a to Helene Grajfovej a Michelle Emma Guba.

Po oficiálnom programe bolo pre všetkých prítomných pripravené pohostenie a po chvíli sa všetci pustili do družných debát, ale to je už iný príbeh.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií

Fotogaléria: 9. výročie OKO

Článok a fotografie: IMG_1979.

Pridaj komentár