• Ut. feb 7th, 2023
nafukovacie-balony
Pestrofarebné balóny boli doslova všade. Foto: Ján Števonka

Veľkonočné trhy vo Zvolene sú neodmysliteľným podujatím, ktoré organizuje mesto Zvolen a konajú sa vždy na jar počas veľkonočných sviatkov.

Ani tento rok nebol výnimkou a počas 2 dní 31.3 a 1.4. 2010 – si ľudia mohli prísť na svoje, či už pri stánkoch s výrobkami ľudových remesiel, nespočetnému druhu alkoholu, cukroviniek ako aj tradičným predajom Skalického trdelníka. Na záver posledného dňa veľkonočných trhov zahrala pre ľudí zvolenská country skupina Pacipacifik.

Počas dvoch dní trvania trhov bolo vynikajúce slnečné jarné počasie a tak sa mohli návštevníci v kľude poprechádzať pomedzi stánky ako aj najesť a občerstviť sa zovšadiaľ voňajúcimi dobrotami.

Jediné negatívum na trhoch som videl pri pohľade na cenovku Skalických trdelníkov a to 1,98 € za kus – preto nebolo divu, že človek nemusel stáť v rade pri stánku. Ako som už spomenul na začiatku, tak na trhoch zahrala v posledný deň country skupina Pacipacifik v tradičnej zostave. Ako zvyčajne, zahrala svoje obľúbené evergreeny a okolo stojaci ľudia sa v hojnom počte bavili. Fotografie skupiny nájdete na TOMTO mieste.

Kedže nálada na trhoch bola viac než dobrá a jarné slniečko v ľudoch uvoľnilo aj endorfíny, tak hlavne mládežníci robili takéto veci. Ostatné fotografie TU a fotografie stánkov TU.

Na záver je potrebné povedať, že veľkonočné trhy vo Zvolene sa vydarili a popriať si, aby sme sa pri ďalšej podobnej akcii stretli znova.

Ukážka grandióznej hry na fúkaciu harmoniku Daniela Axmanna zo skupiny Pacipacifik :

Blog, foto a video : Ján Števonka. Gramatická úprava : L.H

Sledujte ZV-podujatia.com na Facebooku, Google+ a Twitteri