• Pi. dec 1st, 2023

Lučenec a Zvolen ožijú akciou Wanted on the street

Autor IMG_1979

jún 12, 2011 , ,
Wanted on the street
Informačný leták k podujatiu.

Toto tanečné podujatie je organizované a vystupovať budú tanečníci z tanečných škôl Wanted Štefana Chleba z Lučenca a Zvolena.

Nakoľko Štefan Chlebo, ktorý je ovenčený nejedným ocenením, nielen slovenského, ale i svetového formátu, zúčastnil sa aj reality show – Miliónového tanca a jeho tanečné školy patria k najlepšiemu, čo sa dá na malom Slovensku nájsť, tak som požiadal o rozhovor práve menovaného, Štefana Chleba.

Príjemné prostredie baru v hoteli Poľana navodilo uvoľnenú atmosféru a z jednej otázky o plánovanom podujatí bolo zaraz podstatne viac a to, čo som sa dozvedel, si môžete teraz prečítať.

O čom bude a čo bude možné vidieť na podujatí Wanted on the street ?

Štefan Chlebo – bude to záverečná tanečná show v rámci tanečnej školy a má to v podstate už niekoľko ročnú tradíciu, kedy sa ku koncu školského roka uskutoční takéto podujatie.

Vystúpenia budú dve – jedno predstavenie bude v Lučenci – deň pred zvolenským vystúpením, na námesti SNP 29.5.2011.

Gro programu budú tvoriť hlavne tanečníci z mojej tanečnej školy Wanted, nielen zo Zvolena, ale aj z Lučenca a toto spojenie vytvorí ucelený program.

Hlavními protagonistami budú deti, ktoré majú už viac ako dva roky strávené v tanečnej skupine, kedy je už vidieť pokrok.

Nakoľko viem, že tanečník potrebuje veľa akcií na to, aby ukázal svoj talent, tak aj toto je jedna z možností prezentácie sa pred publikom toho, čo sa podarilo počas jedného roka.

Týmto vás chcem srdečne pozvať na toto podujatie, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť ako aj na deň sídliska 18.6.2011.

Prečo si si vybral stredné Slovensko pre svoje pôsobenie, a nie napríklad Bratislavu ?

Štefan Chlebo – v prvom rade som z tohoto kraja, vyrastal som tu, študoval som v Banskej Bystrici a nakoľko som tu fungoval celý doterajší život, tak ma to sem vždy ťahalo.

V druhom rade je pravda, že tento kraj poskytuje málo možností, čo sa tanca týka, je problém zohnať kvalifikovaných lektorov.

Ak potrebujem zohnať externých lektorov, nielen na workshopy, tak sú kraje, kde je to prakticky nemožné, pretože veľmi málo ludí naozaj na sebe pracuje a posúvajú sa do predu, takže aj keď tu fungujú nejaké veci, tak to nie je vždy tak, ako to vyzerá a veľa z nich ozaj nepracuje.

Čo sa týka Bratislavy, je to tam presýtenejšie, ale aj tam si ľudia vyberú to svoje, ale to neznamená, že tá najväčšia “halo” značka prinesie tú kvalitu, alebo tomu človeku to, čo hľadal.

Ako porotca na sútažiach, vidím kopec talentovaných detí, ale čo ma mrzí najviac je to, že ich vedie človek, ktorý sa sám nerozvíja a žije z minulosti a tam to stopol a odozdáva len to, čo má naučené.

V rámci svojej školy sa snažím zdokonalovať a doniesť deckám len tých najlepších lektorov, nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Ako ťa berú deti a akou si autoritou pre ne ?

Štefan Chlebo – ja neodporúčam a nehovorím nejaké metódy, ale moje decká, ktoré ma poznajú, vedia akým spôsobom ja fungujem, ja žijem a myslím si, že tréner je v pozícii takého vzoru, možno ideálu a mal by, ak pracuje s detmi a mládežou, tak by mal ísť nejakou cestou aby inšpiroval, motivoval tie deti.

Ako vám mestá vychádzajú v ústrety čo sa týka podpory ?

Štefan Chlebo – Možno by sa dala povedať len neúmerná podpora miest, v ktorých mám tanečné školy s prihliadnutím na dosiahnuté výsledky, či sa už jedná o zlaté, alebo strieborné medaily získané na  súťažiach v rámci Slovenska.

V diametrálnom hľadisku na tom lepšie vyznie mesto Lučenec oproti Zvolenu.

Ďakujem za rozhovor a prajem Vašim školám veľa úspechov do ďalšej práce.

Blog: Ján Števonka. Gramatická úprava : Bc. Lenka Hrobáriková.