11. ročník Country záhrady dopadol na jednotku

Fajka mieru. Foto: IMG_1979

Toto nie je článok pre predvolebnú kortešačku a chvála mestu alebo niečo podobné, ale jednoducho fakt, že si bolo možné v piatok 17.8.2018 počas viac ako 6-tich hodín na Laniciach užiť jeden super Country hudobný festival.

Country záhradu aj tento rok pripravilo mesto Zvolen spolu s Kultúrnym centrom mesta a ďalšími partnermi a samotné podujatie moderoval Richard Ciferský.

Ako bolo v úvode napísané, jednalo sa už o 11. ročník, ale po druhýkrát sa tento festival konal na Lanciach. Kto sa zúčastnil minulého ročníka vie, že mal pár menších nedostatkov, ale bolo vidieť, že organizátor vyslyšal ľudí a snažil sa vychytať muchy a musí sa povedať, že sa mu to podarilo.

A veru, dalo sa od 15-tej až do záveru festivalu zažiť naozaj mnoho a to nielen pred hlavným pódiom, ale v podstate v celom areáli, kde si na svoje prišli doslova celé rodiny aj s deťmi.

V rámci hudobnej stránky si bolo možné vychutnať 5 kapiel, v úvode sa predstavil Prievan, následne Country limit club, nasledovala domáca kapela Pacipacifik. Po nich išli dve posledné, v podstate hviezdy programu a to Willie Jones Band, ktorý už síce v meste vystupoval a aj tentokrát si viac než podmanil publikum, ktoré sa mu odvďačilo veľkým potleskom.

Vyvrcholením programu bola kapela Kamelot, ktorá pochádza z Brna. Existuje od roku 1982 a ich hudba je o gitarách, pesničkách a energii. Prvotná tvorba kapely zaradila Kamelot medzi folk a country. Autorom všetkých textov a skladateľom hudby je spevák a líder skupiny Roman Horký, ktorý je v súčasnosti jediný člen pôvodného Kamelotu.

Okrem hudobných skupín sa v rámci sprievodného programu predstavila aj westernová skupina Túlaví vlci so svojim bohatým programom. Nielenže v niekoľkých kolách predviedli svoju bohatú kuchyňu, ale na druhej strane parku bol pripravený ďalší bohatý program (ryžovanie zlata, hádzanie sekerou, strieľanie z luku).

V samotnom priestore parku sa nachádzalo aj niekoľko stánkov občerstvovacieho charakteru, dali sa tu kúpiť aj kožené výrobky od čiperného staršieho pána, povedľa to dýchalo westernom a dokonca si bolo možné kúpiť aj pekne vyšívané bavlnené oblečenie, westernové klobúky a ďalšie zaujímavé veci.

Netreba však zabúdať na jednu super vychytávku, ktorá patrila rozhodne k tomuto festivalu. Na vybudovanom ohnisku sa dalo opäť opekať čokoľvek, čo si človek z domu doniesol. Organizátor

zabezpečil drevo na prikladanie a ražne a ostatné bolo na návštevníkoch.

Komu nestačilo, alebo mu bolo málo, mohol využiť občerstvovacie stánky s rôznymi dobrotami.

Tak, ako minulý rok, aj tento sa myslelo na deti a tak nechýbalo vozenie sa na konských chrbtoch a viac detí sa mohlo naraz povoziť na koči. Netreba zabúdať ani na preliezky, ktoré sa nachádzajú už niekoľko rokov v tomto priestore a deťmi boli viac než využité.

Samotnú atmosféru, respektíve to, čo bolo možné vidieť si môžete pozrieť na priložených fotografiách.

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: