• St. nov 30th, 2022

Soproni Akadémia bola nad sily Zvolenčaniek

ByIMG_1979

jan 13, 2015 ,
bk-zvolen-sopron-akademia-aswbl-6
Soproni Darazsak Akadémia v zelených dresoch. Foto: ZV-podujatia

V novom roku okrem iných podujatí pokračovala zápasmi 1. liga žien ASWBL a vo Zvolene sa v rámci už 13-teho kola konal 9.1.2015 na palubovkách tunajšej ZŠ basketbalový zápas medzi BK Zvolen a Soproni Darazsak Akadémia.

Do tohto zápasu nastúpilo to najlepšie, čo má zvolenský tréner prvoligistiek Jozef Gajdoš k dispozícii, Luciu Syč-Kriváňovú, Lauru van Dalen, Evu Vodrážkovú, Konôpkovú a ďalšie hráčky, ktoré dajú do zápasu naozaj všetko.

Samotný zápas nebol čisto v dominancii súpera, do jeho polovice sa hral značne vyrovnaný zápas. Až neskôr v priebehu hry sa omnoho viac prejavili skúsenosti súpera a ten odchádzal zo Zvolena s plným počtom bodov.

Prvá štvrtina nebola vôbec zlá, naše baby držali so súperkami ako tak krok, síce mali mierny bodový náskok, ale herne sme sa vedeli patrične súperkám vyrovnať 14:24.

V druhej štvrtine to išlo v podobnom duchu, ale bolo vidieť, že maďarské dievčatá začínajú ožívať a začínajú sa prejavovať ich silné stránky 33:46.

Po prestávke súperky riadne zabrali a našim dievčatám nedovolili veľkú manévrovanosť pod ich košom a naše chyby patrične využívali vo svoj prospech premieňaním košov 42:69.

V poslednej štvrtine sa začala prejavovať u nás únava a v podstate súperky si hrali naďalej svoju hru, ktorú dotiahli vo forme víťazstva 59:77.

Ako zvyčajne Vám opäť prinášame z tohto zápasu pár minút videa a pár fotografií.

Video – Soproni Darazsak Akadémia (v zelenom)

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka