• Ut. nov 28th, 2023

Zvolenské žiačky nestačili na Bystričanky

Autor IMG_1979

mar 18, 2012 ,
zvolen-bystrica-ziacky-basketbal-20
Foto: Ján Števonka.

V peknú, doslova jarnú marcovú sobotu 17.3.2012 so začiatkom o 15:30 hod. sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalový duel v kategórii staršie žiačky a proti sebe sa postavili BK ZŠ Zvolen a BK UMB 08 B. Bystrica.

V neľahkom zápase, v ktorom udávali tempo Banskobystričanky bolo jednoznačne cítiť neprítomnosť trénerky zvolenských žiačok, čo sa aj v konečnom dôsledku podpísalo pod nelichotivý výsledok zápasu 44:113.

Prvá štvrtina sa rozbehla veľkým tempom a v priebehu pár minút si súperky utvorili dostatočný dvadsaťštyri bodový náskok 6:30.

Od druhej štvrtiny sa snažili domáce hráčky o udržanie súperiek na uzde, čo sa im aj lepšou, dôslednejšou obranou ako tak darilo, ale na vynikajúco hrajúce súperky to nestačilo 17:46.

Tretie dejstvo kopírovalo predchádzajúci priebeh zápasu a neprinieslo nič, čo by dokázalo ovplyvniť  priebeh zápasu 31:67.

Posledná záverečná štvrtina patrila jednoznačne pod taktovku Bystričaniek, ktoré doslova ovládli palubovku a svojim herným a streleckým prejavom doslova zdecimovali domáce dievčatá 44:113

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.