Careťáci v medzinárodných bazénoch

caretaci-v-egri

Kareťáci. Foto: zdroj ts

TS: Mini výpravy plutvových plavcov z Klubu vodných športov CARETA Zvolen sa po minulé víkendy úspešne zúčastnili viacerých medzinárodných pretekov v plutvovom plávaní.

Dňa 26. 11. 2016 absolvovali preteky v českom Tábore Elisabeth Hatiarová a Ľubomíra Sopková. Výborne odplávané disciplíny v základnej časti posunuli obidve pretekárky do finále na 100 m PP, v ktorom si Ľubomíra Sopková najrýchlejším časom vyplávala 1. miesto v kategórii D. Elisabeth Hatiarová obsadila vo finále 5. miesto.

V nedeľu 27. 11. 2016 do maďarského Egru na Agria kupa cestovala zo Zvolena 9-členná výprava. V silnej maďarskej konkurencii sa podarilo z 50-metrového bazéna careťákom vyloviť 6 medailí všetkých cenných kovov. Šimon Tóth si vyplával dve medaily: zlato na 100 m BF a striebro za 50 m PP. Dominik Matej bol úspešný v disciplíne 100 m BF, kde získal striebornú medailu. Adam Kminiak skončil na 100 m BF na 2. mieste. Z dievčat sa darilo Hane Vasilovej, ktorá si z Egru odvážala dve bronzové medaily za disciplíny 50 m BF a 100 m BF. Okrem medailistov KVŠ Careta reprezentovali: Lea Kminiaková, Lucia Sedmáková a Miroslava Liptáková.

Dňa 3. 12. 2016 sa uskutočnili v moravskom Přerove preteky v plutvovom plávaní pod názvom Mikulášsky pohár, ktoré na vysokej úrovni zorganizoval Český potápačský klub Skorpen. Pretekov sa zúčastnilo spolu 229 pretekárov z celej Českej republiky a Slovenska. Za tím KVŠ Careta súťažila štvorica pretekárok: Elisabeth Hatiarová, Ľubomíra Sopková, Hana Vasilová (veková kategória D) Miroslava Liptáková (veková kategória C), pričom každá z nich stála na stupňoch víťazov. Najúspešnejšia bola Hana Vasilová, ktorá získala medailu v každej disciplíne, v ktorej štartovala. Svoju medailovú zbierku obohatila o 3 zlaté medaily (50 m PP, 50 m BF, 100 m BF) a jedno striebro za 200 m BF. Ľubomíra Sopková dominovala v disciplíne 100 m PP a v disciplíne 50 m PP pridala k zlatu striebornú medailu. Elisabeth Hatiarová si vyplávala na trati 100 m PP 2. miesto. Miroslava Liptáková si za svoj výkon na 200 m BF prebrala bronzovú medailu.

Plutvových plavcov z KVŠ Careta čaká finále Stredoeurópskeho pohára mládeže v Novom Jičíne a finále Ligy ZPPS v Šali.

Fotografie

Článok (VD) a foto zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: