• Št. feb 2nd, 2023

Koncert AD Libitum na zvolenskom zámku

ad-libitum
AD Libitum: Foto: Ján Števonka.

Po koncerte dua Romanika si v druhom zo série koncertov Tóny jari odohralo svoj koncert 4.5.2012 v Kráľovskej sieny zvolenského zámku komorné združenie AD Libitum z Budapešti.

Vo vyše hodinovom koncerte zazneli skladby od známych jubilantov, ktorí oslavujú tento rok nejaké to okrúhle výročie. Išlo o skladby Claude Debussyho alebo Milana Nováka, ktorý tento rok oslavuje 85. narodeniny.

Nezabudli na legendárneho Wolfganga Amadeusa Mozarta a ani na After You, Mr. Gershwin!“ od Bela Kovacsa (1937*) a veľa ďalších interpretov.

Ku kvalite odohraného koncertu sa ťažko hľadajú slová. Dá sa však s určitosťou povedať, že 78 rímskych a habsburských panovníkov na strope Kráľovskej sieni zvolenského zámku muselo zaplesať nad hudobným prednesom zoskupenia AD Libitum, nakoľko to bolo fantastické, o čom sa môžete presvedčiť aj na priložených videách.

Záverom ešte pripomeniem posledné predstavenie z tejto série koncertov Tóny jari.  Už 11.5.2012 o 17:00 hod. sa uskutoční v Starej radnici hudobné predstavenie Od klasiky po jazz: koncert hudobných talentov ZUŠ Sliač. Vstupné 2€.

Video – doporučujem použiť tlačidlo HD na videu

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma