• Ne. feb 5th, 2023

Sto múch rozprúdilo zábavu v Charisme

ByIMG_1979

aug 21, 2012 , ,
sto-much-charisma-zvolen
Foto: Ján Števonka.

V teplý sobotný večer 18.8.2012 opäť po týždni ožili priestory Charisma Café vo Zvolene poriadnou porciou hudby a to vystúpením kapely Sto múch.

Tento koncert je zo série koncertov pod názvom 0. ročníka Blues – rockového leta a bol to už v poradí šiesty koncert z desiatich plánovaných, ktoré zorganizovala práve táto kaviareň Charisma Café & Bar s podporou mesta Zvolen.

Poďme si teda povedať niečo o kapele Sto múch, ktorá vznikla vo februári 2005 v Banskej Bystrici. Nositeľom myšlienky Sto múch je hudobník a pesničkár Juraj Haško. Je autorom významnej väčšiny piesní, ktoré sú zaznamenané na doposiaľ vydaných CD. Sto múch interpretuje autorskú hudbu.

Pri tvorbe piesní a ich interpretácii kladú dôraz na „slovenský spev“ a jeho zrozumiteľnosť, zvukomalebnosť, (inštru)mentalitu členov skupiny, neprekračujúcu vlastné možnosti.

To bola definícia kapely podľa toho, čo sme sa dočítali. To, čo človek zažije na ich koncerte, keď ch prvý krát v živote vidí a počuje je diametrálne odlišné od toho, čo možno očakával.

Prvé, čo človeka zarazí je image kapely, náramne podobný animovanému  seriálu Flinstonovci  s kombináciou neskutočnej improvizácie a hravosti v skladbách a medzi  jednotlivými skladbami okorenený historkami klávesáka Juraja Haška.

Po vyše hodine si človek doslova oddýchne a zabudne aspoň na chvíľu na všetko zlé, načerpá neskutočnú energiu a odchádza s pocitom, že strávil vynikajúci večer v príjemnej atmosfére.

Pre tých, ktorí sa nemohli zúčastniť a aj pre všetkých ostatných prinášame aspoň video a zopár fotografií.

Video

Sto múch – Zajko 

Fotografie 

Už najbližšie 24.8.2012 sa zmení hudobný štýl a akustické nástroje vystriedajú nástroje elektrické v akcii Funken Gruven 28 pod titulom We are home edition. Event a všetko ostatné okolo toho nájdete na sociálnej sieti Facebook.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma