• Pi. mar 24th, 2023

Majstrovstvo Kvakovej nás zachránilo pred debaklom

ByIMG_1979

okt 8, 2012 ,
zhkm-zvolen-hk-poprad-2012
Foto: Ján Števonka.

Zápasy  5. kola v 1. lige žien v hokeji odštartovali v sobotu 6.10.2012. Medzi inými ŽHKm Zvolen privítali na svojom ľade ženy z HK Poprad s.r.o..

Po minulotýždňovom 4. kole, v ktorom zvolenské ženy dokázali poraziť Šarišanku Prešov u nich doma po tom, čo najskôr udržali remízu a následne aj predĺženie a v samostatných nájazdoch zdolali súperky sa nedalo len tak ľahko predpokladať , čo sa udeje v tomto zápase.

Je jasné, že minuloročné majsterky sú iné sústo, ale poďme pekne poporiadku.

Pred samotným duelom bolo vidieť, že si Popradčanky skúšajú finty, ktoré môžu použiť v zápase proti nám. Fintu lobom použili už v prvej tretine a naša brankárka Monika Kvaková to bravúrne chytila. Štatisticky povedané, 61 striel na bránu a 3 z toho za jej chrbát a to sa bavíme o minuloročných majsterkách.

Prvý gól do našej brány padol už v 5. minúte z hokejky Barbory Kežmarskej po asistencii Ľudmily Bednárovej a Lenky Krajňákovej.  Naše dievčatá sa snažili ako sa len dalo, súperky sa akoby podriadili nášmu tempu hry, čo nám ako tak aj vyhovovalo 0:1

Tri sekundy pred začiatkom 35. minúty padol druhý puk do našej brány z hokejky Kristíny Obercianovej po asistencii Alexandry Gaborčíkovej. Do konca druhej tretiny sa už nič mimoriadne neudialo 0: 2

Posledná záverečná tretina priniesla len jeden gól do našej brány a znova to bola Barbora Kežmarská, tentokrát jej asistovala Mariana Kredatusová. 0:3. a stav zápasu 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Najbližšie už 14.10.2012 sa zvolenské ženy popasujú v Topoľčanoch s drsným klubom HC Topoľčany a týmto im držíme palce.

Fakty zápasu

Góly v zápase

  • 0:1 – Barbora Kežmarská (Ľudmila Bednárová, Lenka Krajňáková), 0:2 – Kristína Obercianová (Alexandra Gaborčíková), 0:3 – Barbora Kežmarská (Mariana Kredatusová)

Rozhodcovia

  • Zuzana Findurová, Magdaléna Čerhitová a Katarína Janíková, divákov: 35

Poradie po 5. kole

Video zostrih – ŽHKm Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma