Pink Floyd počas svojho turné vystúpil v Charisme

Martin Uherek

Martin Uherek. Foto: Ján Števonka

Ak by som napísal, že vo Zvolene hrala britská rocková formácia Pink Floyd, tak by si asi veľa ľudí pomyslelo, že trepem dve na tri a podobné veci. Ten, kto zavítal v piatok 5.10.2012 do baru Charisma vo Zvolene po 20-tej hodine sa zaraz ocitol na koncerte Pink Floyd a to veru s úplnou vážnosťou. Zvolenskú kapelu Pigs On The Wing, ktorá práve interpretuje hudbu Pink Floyd som počul prvýkrát v roku 2010 na 5. ročníku festivalu Zvolenské Hudobné Povstanie. V tej dobe mala kapela už 3 roky života za sebou a to, čo predviedla na pódiu bolo niečo doslova nevídané a zanechalo to spomienky na dlhý čas.

Ubehlo niečo cez dva roky a opäť ich stretávam, síce na menšom stiesnenejšom pódiu ako vtedy, ale je to jednoducho partia vynikajúcich hudobníkov:  Martin Námešný – spev a basová gitara, Stanislav Hupian – klávesy a zvuky, Filip Sľúka – gitara, Michal Ugler – bicie, Juraj Šufliarský – gitara, Martin Uherek – saxofón a spev, Veronika Reháková – spev.

Bol to práve zakladajúci člen Martin Námešný, ktorý sa rozhodol reprodukovať hudbu známeho kolosu a bolo cítiť v každej jednej skladbe neskutočnú muzikálnosť, precítenosť, cit pre detail. Keď sa k mikrofónu dostane útla Veronika a spustí, tak doslova chlpy stoja všade a je jasné, že vtedy Martin urobil dobre.

Je absolútne zbytočné sa rozpisovať o jednotlivých skladbách. Každý, kto bol na tomto koncerte mi dá za pravdu, že to bolo slovom vynikajúce. Všetko so všetkým ladilo, na pozadí bežala projekcia, ba aj Václav Klaus ako kradne pero sa dostal na obraz a nechýbali ani laserové lúče s dymovou clonou. No jednoducho úžas.

Videá – (ospravedlňujem sa za občasné prebudenie zvuku v prvom videu)

Pigs On The Wing – Money 

Pigs On The Wing

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: