• Št. mar 30th, 2023

Zvolenčanky vyhrali v dramatickom zápase SP žien

bk-zvolen-mbk-stara-tura-sp-zien-2012-11
Foto: Ján Števonka.

V sobotu 13.10.2012 sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalový zápas 1. kola v kategórii SP žien medzi BK ZŠ Zvolen a MBK Stará Turá.

Tréner zvolenských žien Ľubomír Doušek pripravil svoje zverenkyne na tento zápas viac než dobre a v neľahkom zápase, hlavne však v dramatickom závere ich dokázal skoncentrovať natoľko, že nakoniec dotiahli tento zápas do víťazného konca.

Úvodné minúty zápasu vyšli po hernej stránke našim dievčatám veľmi dobre a dosť rýchlo si dokázali spraviť aj dostatočný bodový náskok. Opäť aj v tomto zápase bolo vidno, že tie nové koše sú nápomocné a dávajú väčší priestor pod košom. V závere štvrtiny sa však súperky skonsolidovali a skresali z náskoku na hodnotu 20:15.

V druhej štvrtine sa hral pekný basketbal s množstvom vydarených akcií. Body sa rozdeľovali raz pre domáce a raz pre hosťujúce družstvo.

Po prestávke sa začala tretia štvrtina a s ňou opäť pekné herné kombinácie, v ktorých sa prejavilo veľa individuálnych hráčok či už u nás, alebo na súperovej strane. Zvolenčanky držali počas tejto štvrtiny desať bodový náskok a pred poslednou rozhodujúcou štvrtinou bol stav 48:38.

Posledná štvrtina bola neskutočným nervákom a do poslednej sekundy zápasu sa nevedelo, ako to dopadne. Aby toho nebolo málo, tak rozhodcovia stvárali svojimi rozhodnutiami veci nevídané a je možné si o tom ich pískaní urobiť aj názor, ak si pozriete video. Aj napriek všetkému naše dievčatá zvládli koncovku lepšie a tak po odpískaní zápasu sa stav zapečatil na hodnote 63:59.

Našim dievčatám teda k výhre gratulujeme a už 27.10.2012 privítajú na domácej palubovke BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Vyjadrenie trénera Dobroslava Luptáka (tréner MBK Stará Turá) – dievčatá v prvej štvrtine podali veľmi zlý výkon, keď sme po troch minútach zápasu prehrávali 16:3. Do konca štvrtiny sme stiahli výsledok na 20:15. Veľké slabiny sme mali na poste rozohrávačov. Pod súperovým košom nám veľa priestoru nenechávala  skúsenejšia hráčka Lenka Kolkusová. Na poste rozohrávača celkom dobre operovala a udávala tempo Laura Van Dalen. Z našej stránky bolo veľa nepresností. Po druhej štvrtine nemožno uprieť snahu našim dievčatám, ale toľká snaha nám tak zväzovala ruky, že sme sa sami porážali. Veľa lôpt vybojovaných v dobrej obrane sme ľahostajne venovali v útoku a boli sme potrestaní  ľahkými košmi súpera.  V poslednej minúte zápasu sa nám podarilo na okamih viesť v zápase o bod 57:56. Možno neskúsenosť, ale do určitej miery najmä zbrklosť, nás pripravila o držanie lopty. Nasledoval nešportový faul, to znamenalo dva trestne hody a lopta z boku. Súper využil obe príležitosti a pre nás ostali oči pre plač. Mali sme na súpera, no tento zápas súper zvládol lepšie, k čomu mu gratulujeme. Naše dievčatá chválim za bojovný výkon a hranie až do poslednej sekundy zápasu.

Tabuľka

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom

Fotografie – za kvalitu fotografií sa vopred ospravedlňujem 

Článok, foto a video: Ján Števonka.