• Pi. sep 29th, 2023

Extraligistky Slávie TU Zvolen pokračujú vo víťaznom ťažení

slavia-zvolen_cop-nitra-54
Jednaj opäť plné hľadisko a jednak zaseknutá lopta. Foto: ZV-podujatia.

Cez víkend pokračovala zápasmi nadstavbovej časti extraliga žien a aj v športovej hale na sídlisku Západ sa konal jeden z týchto zápasov.

Sem do Zvolena pricestovali 30.1.2016 susedky o jeden stupienok nižšie z tabuľky v skupine 5 – 9 a to výber žien COP Nitra,  avšak vekovo by sa tieto hráčky dali oslovovať dievčatami.

Prvú domácu previerku naše Slávistky absolvovali s nimi koncom novembra a aj vtedy ako aj v tomto zápase sa opäť presvedčili, že sa jedná o húževnatého súpera, ktorý aj v zlej situácii bude bojovať na maximum.

Po prvých dvoch setoch bol síce stav 2:0 v náš prospech, ale zároveň sa dalo tušiť, že dievčatá spod Zobora nepovedali ešte posledné slovo. V treťom sete sa to aj potvrdilo, do polovice to bolo v náš prospech a potom nastal zlom a Nitrianky oduševnenou hrou zatlačili na naše a vynútili si za stavu 2:1 ďalší set.

Súperky nabudené energiou sa pustili do setu s plným nasadením a zbrzdiť ich nebolo vôbec jednoduché. Naše sa skôr doťahovali bod po bode za nimi. Zlom nastal pri čísle 16 na tabuli, kedy naše 4 krát po sebe pekne zahrali a vytvorili si náskok, ktorý napokon dotiahli do víťazného konca.

Zostavy

  • TJ Slávia TU Zvolen – Nociarová Magdaléna, Sásiková Paulína, Tužinská Jana, Fekiačová Dominika, Danková Eva, Hešková Juliána, Bronďošová Ivona, Boháčiková Zuzana (L), Tomašeková Zuzana, Osvaldová Mária

Tréner – Marián Uvaček

  • COP Nitra – Kupčiová Barbora, Sedláčková Lucia, Halušková Zuzana, Veliká Viktória, Kočišová Diana, Šunderlíková Karin, Žúdelová Bianka (L), Pisarčíková Terézia (L), Šimková Monika, Körmendyová Katarína, Zimová Vanda, Písečná Zuzana
  • Tréner – Marek Maličký

Rozhodcovia – Martin Novotný – Ján Fiľo

Tabuľka

Ostatné výsledky

4 kolo skupina 1. – 5. miesto

  • VTC Pezinok – VK Slávia EU Bratislava 0:3
  • 1. Bratislavský volejbalový klub – UKF Nitra 3:1

2 kolo skupina 6. – 9. miesto

  • TJ Slávia TU Zvolen – COP Nitra 3:1
  • Dobré zo Slovenska – Prešov – SVK DDK-LED Senica 3:1

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.