Zvolenské žiačky poľahky cez rovesníčky z Piešťan

ByIMG_1979

nov 22, 2012 ,

1.11 je Dňom študentstva,  na Slovensku je však známejší ako Deň boja za slobodu a demokraciu.

V tento deň  sa okrem protestných zhromaždení uskutočňovali aj kultúrnejšie podujatia. Vo Zvolene si napríklad v basketbalovom zápase starších žiačok (západ) zmeral svoje sily domáci BK ZŠ Zvolen s rovesníčkami z BKM Piešťany.

Ak sa na to pozrieme tabuľkovo tak zistíme, že klubu BKM Piešťany sa túto sezónu vôbec nedarí a jeden vyhratý zápas z ôsmych odohraných odzrkadľoval aj samotný priebeh tohto zápasu, ktorý naše dievčatá vyhrali v pomere 73:35.

Poďme však nájsť možnú príčinu, prečo tomu bolo tak.

Od začiatku zápasu bolo vidieť, že väčšine piešťanských dievčat chýbajú nejaké tie centimetre vo výške, čo sa ukázalo hneď od úvodu zápasu v prihrávkach, kedy strácali veľa lôpt. Zvolenské dievčatá hrali svoj štýl hry a bodový rozdiel po desiatich minútach činil už 19 bodov 25:6.

Druhá štvrtina nepriniesla nič prevratného zo strany súperiek, ich prílišná snaha im zväzovala ruky. Naše dievčatá využívali každú príležitosť a premieňali kôš za košom 42:11.

Po prestávke domáce hráčky šetrili sily a udržovali si dostatočný náskok pred súperkami, ktoré postupne odchádzali kondične. Rozdiel bol opäť o niečo väčší a bolo už isté, že pre dievčatá z Piešťan to nedopadne dobre 57:19.

Posledná štvrtina bola podobná tej predchádzajúcej a tréner hostí nenachádzal slov na svoje nie najlepšie hrajúce zverenkyne. Domáce dievčatá do poslednej minúty zápasu hrali v podobnom duchu a zápas spečatili vo svoj prospech rozdielom 38 bodov, alebo lepšie povedané 73:35.

Tabuľka

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom

BK ZŠ Zvolen : MBK Stará Turá 59:67 (25:35)

Na ďalší deň v nedeľu 18.11.2012 so začiatkom o 10:00 hod. sa v hale na IX. ZŠ vo Zvolene uskutočnil zápas v tejto istej kategórii, ale súperkami boli dievčatá z MBK Stará Turá.

V neľahkom zápase prekvapili dievčatá z Turej svojou hrou a zvolenské hráčky sa museli uspokojiť s prehrou 59:67 (25:35).

Článok, foto a video: Ján Števonka.