• Po. feb 6th, 2023

Vo Zvolene sa diskutovalo o Pustom hrade

Aj takéto niečo je možné vidieť na výstave a je tam toho podstatne viac. Foto: Ján Števonka.

V utorok 20.11.2012 sa vo Zvolene konali dve podujatia zamerané tématicky na archeologické výskumy na Pustom hrade a v jeho okolí.

Obe podujatia sa uskutočnili pod patronátom mesta Zvolen, Lesníckeho a drevárskeho múzea Zvolen, archeologického ústavu SAV Zvolen a Katedry muzeológie UKF v Nitre.

Prvá akcia pod názvom Archeologické objavy zo Zvolenského Pustého hradu sa uskutočnila so začiatkom o 15:00 hod. vo výstavných priestoroch Starej radnice na prízemí.

Na slávnostnom otvorení stálej expozície sa zúčastnili vzácni hostia: Juraj Družbacký – víceprimátor mesta Zvolen, PhDr. Ján Beljak, PhD – vedúci archeologických prác na Pustom hrade, PhDr. Noémi Pažinová, PhD – Katedra muzeológie UKF v Nitre, PhDr. Ivan Cheben, CSc – Archeologický ústav SAV Nitra a PhDr. Pavol Šteiner, PhD. – Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Filozofická fakulta, Katedra muzeológie.

Slávnostné otvorenie výstavy 

Po otvorení výstavy sa pokračovalo prednáškami pod titulom Nové archeologické objavy na Pustom hrade v čitárni Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra so začiatkom o 16:00 hod.

Prednášajúcimi boli: PhDr. Ján Beljak, PhD, PhDr. Noémi Pažinová, PhD, PhDr. Pavol Maliniak, Mgr. Michal Šimkovic, PhD a Mgr. Róbert Malček, PhD.

Prednášky boli venované archeologickým objavom na Pustom hrade a tento rok sa k nim pridali aj objavy pri kostole Sv. Alžbety na námestí SNP.

Úvodné slovo do prednášok o Pustom hrade 

Fotografie

Ak máte záujem tak si môžete pozrieť minuloročnú prednášku o Pustom hrade nielen na videách TU

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Článok a foto: Ján Števonka.

Podobná téma