Vedúca Javanka nehrala, no kvalita stretnutí nadmieru kvalitná

euroteam-coffola-limfu-40-zvolen-1

V sobotu 17. januára 2015 pokračoval dvanásty ročník XANTO Ligy 40 v telocvični ZŠ na Námestí mládeže na sídlisku Zvolen-Západ  šiestym kolom. Štyridsiatnici zohrali znova tri veľmi kvalitné stretnutia, v ktorých padlo síce „iba“ 30 gólov, no zápasy boli nadmieru vyrovnané a o výsledku sa rozhodovalo v záverečných minútach. Strelecky sa presadil najmä Peter Krokoš (SP Hronn Xanto 40) s tromi gólmi.

Ostatné individuálne ocenenia získali zhodne hráči Euroteamu, brankár Maťo Tužinský, obranca Juraj Mančák a honor najlepšieho útočníka získal Maroš Balko.

V prvom zápase šiesti v tabuľke Ligy 40 „elánisti“ privítali tiež trojbodových „boxákov“. Po polčase sa zdalo, že Boxo Utd. 56 bez problémov získa do tabuľky 3 body, keď viedli o tri góly, no v druhom dejstve hrozivo znižovali „západniari“ vedenie, no Tornošove dva parádne góly, či Kvasnova ekvilibristika i gól brankára Necpala na výhru nestačili.

V druhom stretnutí v šlágri kola si zmerali sily susedia v tabuľke naháňajúci vedúcu v tomto kole pauzujúcu Javanku. Tretí deväťbodový Euroteam s druhými o tri body lepšími „coffolákmi“ zohral vyrovnanú partiu, no po výrazných výkonoch individualít v týme „maňkovcov“ rozhodlo polčasové vedenie o gól a výkony individualít, keď „šatarovcov“ doslova vychytal Maťo Tužinský, v obrane si schuti zahral Juraj Mančák (doteraz hral na poste brankára) a honor najlepšieho útočníka získal Maroš Balko, ktorý síce neskóroval, no rozdával prihrávky a neprehral hádam ani jeden osobný súboj. Coffola sa prezentovala výborným výkonom i napriek oslabenému kádru a v závere druhého dejstva hrozila vyrovnaním, no šance Dvorovenka i Kolára zlikvidoval Tužinský.

Po zápase kvitoval výkon svojich zverencov v Euroteame ich manažér Milan Maňka, ktorý pre prílišne emotívne komentáre na lavičke dokoučoval stretnutie z tribúny: „Obe mužstvá sme dlhoroční rivali, no sme pritom kamaráti. O to emotívnejšie prežívame vzájomné stretnutia. Dnes to bol jeden z najlepších vzájomných zápasov. Celé mužstvo hralo nadmieru obetavo a podalo výborný kolektívny výkon, výborne hrajúceho súpera sme tak predbehli v tabuľke a sme druhý. Máme však zápas k dobru a v budúcom kole hráme s vedúcou Javankou, kde by sme sa víťazstvom mohli prebojovať do čela ligy 40. Bude to však ťažké stretnutie, diváci by mohli prísť a vidieť kvalitné stretnutie.“

V treťom stretnutí šiesteho hracieho dňa obstarali účastníci zápasu posledných „xanťákov“ s piatymi „vinármi nevídaný strelecký i herný zážitok. Po polčase Xanto viedlo nad favoritom o dva góly, no „vinári“ nielenže vyrovnali, ale i viedli po štvorgólovej šnúre tiež o dva góly. No v drvivom závere sa nevyvarovali chybám a inkasovali a „xantáci“ zaslúžene vyrovnali.

Výsledky 6.kola:

• Elán 40 – Boxo Utd 56 4 – 5 (1-4) – Torňoš 2, Necpal, Kvasna – Blazsek, Chabada, Mišany, Klinec, Šipula
  • Euroteam 40 – FC Coffola 40 4 – 3 (1-0) – Paraj 2, Mančák, Trnavský – Dvorovenko 2, Maľa Ján
  • SP Hronn Xanto 40 – Víno Stehlík 40 7 – 7 (5-3) – Krokoš 3, Kršek 2, Gajdoš, Ľupták – Uhliar 2, Melicherčík 2, Paulík, Gunár, Hakel

Všetky stretnutia rozhodoval direktívne a s prehľadom Peter Hanes.