• Št. feb 2nd, 2023

Blšák prekvapil zaujímavým rôznorodým tovarom

blsi-trh-2013-zvolen-2
Foto: Ján Števonka.

V posledný januárový piatok tohto roku sa uskutočnil vo vestibule IX. ZŠ na sídlisku Západ 1. ročník Blšieho trhu.

Akciu zorganizovalo OZ Psíčkari-ZV spolu s OI Zvolen Západ a priestor na realizáciu akcie poskytla už spomenutá základná škola.

Pri otvorení akcie sa ujala slova riaditeľka tunajšej ZŠ Ľubica Tomčíková, ktorá pri tejto príležitosti venovala jeden symbolický šek a menšiu finančnú hotovosť Miti Luptákovej z KS Zvolen.

Peniaze, ktoré boli odovzdané pochádzajú z veľkej vianočnej burzy žiackych výrobkov, ktorá sa uskutočnila v decembri vo vestibule školy počas akcie Čas Vianoc – čas radosti. Táto vianočná burza sa koná každý rok a výťažok z nej sa použije na prospešnú vec. Či už pre chorého  spolužiaka alebo  pre nejaké detské zariadenie a práve tento rok sa rozhodla škola venovať tento výťažok práve KS Zvolen.

Čo bolo možné vidieť a kúpiť na Blšáku?

Veci doslova od výmyslu sveta.  Aj novšie aj staršie,  suveníry, športové potreby, nevhodné darčeky, hračky, sošky, oblečenie a veľa ďalších. Našlo sa pár vecí, ktoré mali viac rokov ako predávajúci, ale boli 100% funkčné.

Samozrejme našli sa tu aj ľudia aj s vlastnoručne zhotovenými predmetmi,  či už v podobe bižutérie alebo chutných koláčikov.

Prvý ročník je teda za nami a je pravdepodobné,  že ak bude záujem zo strany ľudí tak sa iste pri ďalšom ročníku stretneme.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.