• Ne. okt 1st, 2023

Zvolenské prvoligistky ostali stáť pred bránami finále

bk-zvolen-upjs-kosice-basketbal-2013-zeny-5
Foto: Ján Števonka.

Po dvoch fantastických štvrťfinálových basketbalových zápasoch s BK EILAT PU Prešov, ktoré posunuli naše basketbalové prvoligistky do semifinále sa v utorok 16.4.2013 postavili na svojej palubovke proti húževnatým Košičankám z klubu TYDAM UPJŠ Košice.

V dvoch zápasoch po sebe, prvý o 16:15 a druhý 25 minút po skončení prvého, dali oba ženské kluby do samotných zápasov  maximum a ukázali tak nielen fanúšikom pekný basketbal s množstvom herných situácií.

Po minulých zápasoch, ktoré mal pod palcom naše ženy tréner Gajdoš sa tentokrát v oboch zápasoch objavil tréner Douška, ktorému sa nepodarilo ani v jednom zápase vymyslieť  lepšiu taktiku na dobre hrajúce Košičanky. Prvý zápas sme prehrali 67 : 71 (30:30) stav série 0:1 a druhý 66 : 77 (31:34) stav série 0:2.

Tretí a poprípade štvrtý zápas sa konal v Košiciach v sobotu 20.4.2013.

Po sobote je však jasné, že Košičankám stačil len jeden zápas na to, aby pridali ďalší bod k už dvom bodom zo Zvolena a tak po stave zápasu 68 : 61 (57:57, 33:23)  vyhrali sériu 3:0. Vo finále sa o 1. miesto  pobijú BK Slovan Bratislava : TYDAM UPJŠ Košice.

Video

Fotografie

Ak by sa mala zhodnotiť sezóna našich ženských prvoligistiek, tak rozhodne sa niet za čo hanbiť, skôr naopak. Veľa hráčok prešlo od kadetiek cez juniorky až sem do 1. ligy žien a ich kvalitatívny vzostup je rozhodne badateľný, o čom svedčí aj toto sezónne umiestnenie.

Je na škodu veci, že tu vo Zvolene sa propagácia športu upriamuje len jedným smerom a je na zamyslenie kompetentných, či si tieto dievčence nezaslúžia niečo viac, ako majú momentálne teraz k dispozícii.

Článok, foto a video: Ján Števonka.