• Ne. okt 1st, 2023

Jubilejný 10. ročník DOD DJGT vo Zvolene v znamení talentu

dod-djgt-2013-zvolen
Herci DJGT Zvolen. Foto: Ján Števonka.

Prvý máj to nie je len Sviatok práce, ako ho poznáme ešte z éry socializmu. Je to aj deň, keď človek malý, či veľký môže prísť do divadla, prejsť jeho útrobami do miest, kam inokedy normálne nemôže a zároveň sa dozvedieť veľa aj o samotnom divadle. Je to proste DOD divadla J. G. Tajovského, v poradí už jubilejné 10. výročie tohto vynikajúceho podujatia.

Nosnou myšlienkou tohto jubilejného ročníka bolo hľadanie talentu. Zábava  sa upriamila do útrob divadla, priamo na javisko, kde si mohli všetci skúsiť rekvizity,  porozprávať sa so zbojníkom Zubadlom a samozrejme nakuknúť do réžie a k osvetľovačom a vo foajé si deti našli ďalšie prekvapenia.

V druhej časti bolo pred divadlom postavené pódium, na ktorom   bolo možné vidieť hercov z divadla v tradičných kostýmoch z jednotlivých hier, ktoré hrávajú tu v divadle. Túto časť moderovala Barbora Špániková spolu s Richardom Sanitrom, ktorí zapájali divákov aj do zaujímavých súťaží.

Fotografie

Na záver si Vás dovolíme upozorniť aj na to, že Prvý máj bol už tradične aj dňom, kedy sa začal predpredaj lístkov na festival Zámocké hry zvolenské. Tento rok sa konajú od 7. júna a jubilejný XXXX. ročník otvorí svetová premiéra strhujúceho muzikálu Prekliaty básnik. DJGT ho pripravuje špeciálne pre zámocké nádvorie a preto ho uvádza prvých päť dní festivalu.

Článok a foto: Ján Števonka.