Letné osvieženie prívalom Inej vlny

ina-vlna-charisma-2013-zvolen-4

Edo Majer. Foto: Ján Števonka.

V júli roku 2010 sa konal v Parku Ľudovíta Štúra trojdňový festival zaujímavých hudobných štýlov a kapiel pod názvom Culturebox pod číslom 4. Počas troch dní sa na pódiu vystriedalo dovedna päť kapiel a druhý deň festivalu sa stal doslova zázrak, keď sa so svojim groovy, funky, reggae a elektro hudobným prejavom blysla banskobystrická skupina Iná vlna.  Park doslova ožil, bola neskutočná zábava a zaraz tu panovala neskutočná nálada zabávajúcich sa a tancujúcich mladých ľudí. Po troch rokoch sa názov tejto hudobnej formácie objavil na plagátoch baru Charisma vo Zvolene a teda nebolo treba viac, akurát si vyčkať na deň D a ísť sa opäť pozrieť na to fantastické, čím práve disponuje táto kapela.

Skupina v zložení Edo Majer (spev, texty), Zdeno Ružička (gitara), Martin Číž (basgitara), Erik Knižka (klávesy) a Tomáš Benedek (bicie) predviedli to, čo je pre nich príznačné – vlastnú tvorbu, textovo možno nevšednú, zato však neskutočne hravú a k tomu všetkému  melodickú a jemne šmrncnutú hudbu známymi melódiami a aby toho nebolo málo, tak Edo Majer  sa do toho všetkého nebál použiť megafón.

Počas horúceho júlového večera odzneli skladby ako Iná vlna, Na druhom konci brehu rieky, Budúcnosť Dievčatko a veľa ďalších. Po pár odohraných skladbách nasledovali prestávky na osvieženie a po takmer dvoch hodinách trvania koncertu odchádzali ľudia domov naladení na ,,Inej vlne.“

Iná vlna- na druhom brehu rieky 

Fotografie

Najbližšie už 31.7.2013 so začiatkom o 20-tej bude filmová projekcia Šmejdi, takže neváhajte, bude to stáť rozhodne za to.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: