Projekt Remeslove motivuje mládež k manuálnej práci a pozitívnemu vzťahu k remeslám

Štukatérsky workshop. Foto: zdroj TS

TS: Žiaci zo sekierskej Základnej školy Alexyho sa aktívne zúčastňujú novovzniknutého projektu Remeslove, ktorý pripravila študentka sokratovho inštitútu Belinda Rašner.

Projekt RemesLOVE má za cieľ prostredníctvom remeselných workshopov v spolupráci s niektorými odbornými strednými školami v kraji, zvýšiť žiacke povedomie o možnosti ďalšieho štúdia, ako aj zvýšiť ich motiváciu k manuálnym a remeselným prácam. Výskumy totiž ukazujú, že na Slovensku je po remeselníkoch v rôznych oblastiach vysoký dopyt, no ponuka stále klesá.

Belinda sa rozhodla tento problém riešiť od úplného koreňa. Šiestaci a siedmaci si doposiaľ skúsili cukrárske a štukatérske remeslo. P. Sebíňová zo zvolenskej SOŠ hotelových služieb a obchodu žiakov previedla rôznymi technikami zdobenia zákuskov a pedagógovia z odboru reštaurátorstva na SPŠ Mikovíniho v Banskej Štiavnici im predstavili, čo obnáša štukatérske remeslo. Žiakov zo Sekiera ešte v priebehu mája čaká drevársky workshop na SOŠ drevárska, kde spoznajú rôzne techniky spracovania dreva. Workshopy sú financované z verejných zdrojov mesta Zvolen.

Autorka projektu Remeslove, má vo zvyšovaní povedomia o remeselných prácach medzi mládežou ešte väčšie ambície – pripravuje detskú knihu o príbehoch slovenských remeselníkov. Projekt Remeslove, workshopy aj príbehy je možné sledovať aj na sociálnych sieťach (facebook, instagram).

TS a foto: Belinda Rašner

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: