Vo Zvolene sa nacvičovalo zachraňovanie životov

mladez-za-zachranu-zivotov-2013-zvolen-6

Mládež SČK Zvolen. Foto: Ján Števonka.

V pondelok 2.9.2013 sa uskutočnil pri fontáne na zvolenskom námestíuž druhý ročník akcie pod názvom Mládež za záchranu životov. 

Samotnú akciu pripravil a zorganizoval Slovenský Červený kríž Zvolen (Mládež SČK Zvolen) v  spolupráci s Hasičským záchranným zborom vo Zvolene (HaZZ Zvolen) a počas trvania celej akcie bol pripravený aj bohatý sprievodný program, skúška resuscitácie pre deti aj dospelých pod odborným dozorom, maľovanie na tvár a veľa ďalšieho.

V rámci projektu Moja krvná skupina si tu bolo možné dať pri stolíku zdravotnej poisťovne Dôvera zistiť svoju krvnú skupinu, skríning celého tela ako i odmerať tlak.

Pred samotnou akciou ešte vyplnilo čas ukážkami poslušnosti občianske združenie Psíčkari-ZV a od 15-tej hodiny začal hlavný program fingovanou autonehodou.

Nakoľko sa po príchode hasičského zboru Hazz Zvolen nebolo možné dostať k ďalším zraneným, ktorí ostali zakliesnení vo vraku auta, museli títo nielen zabezpečiť priestor okolo auta, ale aj použiť ťažkú techniku na vyprostenie ostatných zranených.

Počas samotnej ukážky moderátor nielen fundovane opisoval priebeh zásahu Hazz Zvolen, ale aj samotné postupy, ktoré vykonávali na figurantoch jednotlivci z SČK Zvolen.

O všetkých zranených sa ujala mládež SČK Zvolen ktorá im poskytla prvú a bezodkladnú pomoc. Následne poskytli prvú pomoc aj ostatným zraneným po vyprostení z auta.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.