• So. dec 9th, 2023

Školský deň prilákal malých aj veľkých

olga-feldekova-1
Oľga Feldeková. Foto: Ján Števonka.

Pod názvom Školský deň sa uskutočnil už druhý ročník prezentačno -divadelno-hudobná akcia pred budovou Klemo v Parku zabudnutých susedov na Tehelnej ulici, ktorá začala ráno o 9-tej a skončila po 19:00 hod. večer.

Celý deň usmievavý personál prezentoval školské, darčekové a papierenské výrobky. Mohli ste dokonca vidieť, či nastúpiť do luxusného autobusu FC Barcelony. Tým menej náročným postačil aj kupón na 10% zľavu v Kleme. Tento deň pripravil pán Jozef Klement v spolupráci s mestom Zvolen a podujatie ako sa konalo v rámci 770. obnovenia mestských výsad.

Okrem prezentácie boli pre deti pripravené rôzne hry v jednotlivých statiach. Od kreslenia až po Majstrovstvá Zvolena v hraní o guľkystrieľaní z gumipušiek na cieľ, aj keď uchádzačov o titul majstra bolo len zopár.

Po 14-tej sa konalo mini divadelné predstavenie pre deti, kde účinkovalo „Divadlo z pasáže“. Týmto banskobystrickým divadelným spolkom, ktorý tvoria hendikepovaní, chcel pán Klement poukázať na fakt, že aj takíto ľudia sú medzi nami.

Divadlo z pasáže, tak ako je možné postrehnúť je ako jediné na Slovensku, ktoré pracuje s ľuďmi so zdravotným postihnutím a pôsobí už od roku 1995. Ktokoľvek sa čo i len na chvíľku pristavil musel uznať, že ich výkon a prevedenie boli na vysokej úrovni a to bez debaty.

Za kaviarňou Džezva na ihrisku 5. ZŠ prebiehali dva zaujímavé turnaje v športových disciplínach – majstrovstvá Zvolena v hraní guliek a majstrovstvá v strieľaní z gumipušky na cieľ, do ktorých sa mohli zapojiť nielen deti, ale aj dospelí. Na dodržiavanie fair-play bedlivo dohliadal viceprezident prezidentov Miloš Lacko.

Po urputných bojoch sa následne v Parku zabudnutých susedov konalo slávnostné vyhodnotenie turnajov a odovzdanie medailí tým najlepším v jednotlivých kategóriách.

Vyhodnotenie turnajov

Po 16-tej a po športe prišla na rad  fantastická časť programu v podobe stretnutia s manželmi Oľgou a Ľubomírom Feldekovcami, ktorých vyspovedala moderátorka tejto časti programu, dramaturgička divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene Uršula Ferenčuková.

Rozprávalo sa na rôzne témy, pri ktorých manželia Feldekovci odpovedali a aj zo seba si navzájom uťahovali. Jedna z mnohých otázok sa dotýkala spomienok na  prvý deň v škole, ako aj aké obľúbené knižky boli a sú tie naj. Pár otázok položili aj tí, ktorí sem prišli a vydržali do samotného konca.

Na záver nemohla chýbať ani už spomínaná autogramiáda a veru zástup tých, ktorý si chceli odniesť podpisy do svojich kníh bol nekonečný.

Bodkou  večera bolo hudobné vystúpenie Kataríny Feldekovej – šansóny

Fotografie

Záverom treba rozhodne poďakovať organizátorom tohto podujatia za to, že sa im podarilo pripraviť pestrý program pre každú vekovú kategóriu, či už sa jednalo o športové zápolenie, fantastické a pútavé rozprávanie alebo ladné šansóny.

Článok a foto: Ján Števonka. Spolupráca: © Nicole Regecová.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri