Novoročné divadelné darčeky

program 01_2014

Program na mesiac január v DJGT.

TS - Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pripravilo na začiatok nového roku 2014 niekoľko pútavých novoročných darčekov pre svojich divákov. Prvým z nich je úvodné novoročné predstavenie dňa 8. januára - obľúbená komédia S TVOJOU DCÉROU NIKDY! Diváci opäť môžu navštíviť rodiny Šimkovcov a Kukučkovcov, ktoré sa v snahe vyriešiť krízu stredného veku zapletú do kolotoča bláznivých humorných situácií. Protagonistom hry síce nie je vždy do smiechu, ale diváci sa môžu pokojne uvoľniť a zistiť, prečo sa Ľuboš Šimko v podaní Štefana Šafárika rozhodne prefarbiť si vlasy na zeleno alebo čo sa skrýva za jeho náhlou záľubou v čítaní poézie. Vychutnať si môžete tiež dvoch januárových divadelných hostí. Prvým je Divadlo Jána Palárika v Trnave a ich úspešná komédia TRI LETUŠKY V PARÍŽI. Úspešný parížsky architekt Bernard trávi čas striedavo s tromi snúbenicami – Američankou, Ruskou a Nemkou. Všetky tri sú letušky a navzájom o sebe nevedia. Jedného dňa sa v Bernardovom byte neočakávane objaví jeho dávny priateľ a tiež všetky tri letušky, ktoré sa nikdy nemali stretnúť. A vtedy ešte len začne všetko lietať! Inscenácia priletí do Zvolena dňa 24. januára.

3LETUSKY

Milovníci operety a príťažlivých hudobných motívov môžu zbystriť pozornosť dňa 28. januára. Vtedy v DJGT hosťuje Štátna opera Banská Bystrica s Lehárovou operetou CÁROVIČ. Alexej Petrovič, syn cára Petra Veľkého, sa zaľúbi do Fínky a odcestuje s ňou do exotického Talianska – pod tlakom otca sa však musí vrátiť naspäť do Ruska, kde je uväznený. Dej operety umožnil použiť ruské i talianske ľudové hudobné motívy, čo ju robí atraktívnou i v súčasnosti.

carovic_plagat maly

Január vo zvolenskom divadle je skutočne štedrý. Okrem týchto titulov sa samozrejme hrajú aj ďalšie obľúbené inscenácie. A pod režijnou taktovkou Michala Babiaka sa začína skúšať nová hra, francúzska komédia Mandarínková izba.

Hovorí sa: Ako na nový rok, tak po celý rok. V Divadle J. G. Tajovského veríme, že divadelné umenie bude vaším sprievodcom aj v roku 2014!

Fotografie

TS – Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička DJGT Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.