• Št. nov 30th, 2023

Čarovný klobúk Zelienkovcov

Autor IMG_1979

dec 23, 2013 ,
carovny-klobuk-3
Foto: © Nicole Regecová.

“Múúú!”… A tak málo stačilo, aby publikum vybuchlo smiechom. Čarovný klobúk je predstavenie divadla Zelienka. 6.12.2013 sa konala jeho premiéra v Dome kultúry ŽSR v rámci Mikuláša. Avšak neprišli len deti s rodičmi, v hľadisku ste mohli vidieť aj niekoľko tínedžerov.

Začiatok rozprávku uviedol anjel s čertom a na konci sa k nim pridal už aj Mikuláš. Ten potom vyzval deti, aby zarecitovali mikulášske básničky. Nakoniec boli deťom rozdané mikulášske balíčky.

Celá hra bola samozrejme mienená pre deti, ale sofistikované dialógy nenechali ani rodičov bez úsmevu. Prostredie malo ľudovú tematiku a netradičné moderné prvky v ňom pôsobili vtipne. Scenár napísal mladý scenárista Daniel Mališ, známi ako Daniel Detto. Daniel vyhral scenáristickú súťaž Dramaticky mladí práve s hrou Čarovný klobúk. V predstavení, preoblečený do vtipného kostýmu, si zahral kravu.  Našťastie nezabudol svoje repliky a všetky “Múúú!”, zamúkal, kedy mal. Réžiu mal na starosti Milan Krnáč.

Veľký potlesk si Zelienkovci určite zaslúžili. A vy ich môžete opäť vidieť na námestí hrať Betlehémsky príbeh aj dnes 23.12 o 13:00 a 15:00 hod.

Fotografie

Článok a foto: © Nicole Regecová.