Čarovný klobúk Zelienkovcov

carovny-klobuk-3

Foto: © Nicole Regecová.

"Múúú!"... A tak málo stačilo, aby publikum vybuchlo smiechom. Čarovný klobúk je predstavenie divadla Zelienka. 6.12.2013 sa konala jeho premiéra v Dome kultúry ŽSR v rámci Mikuláša. Avšak neprišli len deti s rodičmi, v hľadisku ste mohli vidieť aj niekoľko tínedžerov.

Začiatok rozprávku uviedol anjel s čertom a na konci sa k nim pridal už aj Mikuláš. Ten potom vyzval deti, aby zarecitovali mikulášske básničky. Nakoniec boli deťom rozdané mikulášske balíčky.

Celá hra bola samozrejme mienená pre deti, ale sofistikované dialógy nenechali ani rodičov bez úsmevu. Prostredie malo ľudovú tematiku a netradičné moderné prvky v ňom pôsobili vtipne. Scenár napísal mladý scenárista Daniel Mališ, známi ako Daniel Detto. Daniel vyhral scenáristickú súťaž Dramaticky mladí práve s hrou Čarovný klobúk. V predstavení, preoblečený do vtipného kostýmu, si zahral kravu.  Našťastie nezabudol svoje repliky a všetky “Múúú!”, zamúkal, kedy mal. Réžiu mal na starosti Milan Krnáč.

Veľký potlesk si Zelienkovci určite zaslúžili. A vy ich môžete opäť vidieť na námestí hrať Betlehémsky príbeh aj dnes 23.12 o 13:00 a 15:00 hod.

Fotografie

Článok a foto: © Nicole Regecová.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: