• Ut. feb 7th, 2023

Športovým krasokorčuliarskym klubom prešlo rukami viac ako 500 detí

logo-skk-zvolen
Logo ŠKK Zvolen.
Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ďalej ŠKK) oficiálne začal svoju činnosť 29.7.2009 potvrdením registrácie Ministerstvom vnútra SR. Jeho hlavným poslaním je rozvoj krasokorčuľovania v meste Zvolen a vytvorenie vhodných podmienok pre voľno časové aktivity detí a dospelých, ktorí majú záujem o krasokorčuľovanie a o rekreačné korčuľovanie. Ponúkame nový, moderný typ tréningového procesu, zameraný na neustále zdokonaľovanie krasokorčuliarskych schopností zábavnou formou. 26.6.2010 sa ŠKK stal riadnym členom Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu.

Medzi zakladajúcich členov patria osoby, ktoré majú dlhoročné skúsenosti s krasokorčuľovaním, či už ako funkcionári, alebo ako pretekári/tréneri.

sezonna_2010_2011ŠKK sa zameriava na všetky vekové kategórie korčuliarov a taktiež na rôzne výkonnostné skupiny. Naučiť korčuľovať sa u nás môžu všetci záujemcovia, od detí až po dospelých a v prípade že budú mať záujem pokračovať vo zvyšovaní svojich korčuliarskych zručností, kvalifikovaní tréneri sa o nich postarajú a ukážu im svet výkonnostného krasokorčuľovania.

Za krátku dobu nášho pôsobenia v meste Zvolen našimi rukami prešlo viac ako 500 detí, ktoré absolvovali nami organizované kurzy na zimnom štadióne. Taktiež pravidelne organizujeme bezplatné kurzy korčuľovania pre školy a škôlky na verejnej ľadovej ploche o ktoré je veľmi veľký záujem a týmito kurzami prešlo už viac ako 350 školákov a škôlkarov. Naše kurzy dospelých už absolvovalo takmer 100 záujemcov

Naše certifikované trénerky s dlhoročnými skúsenosťami sú zárukou kvalitnej výuky korčuľovania na ľade, ale aj na kolieskových korčuliach. Naše trénerky ako jediné v kraji majú taktiež certifikáty inštruktorov na výuku korčuľovania na kolieskových korčuliach. Garantom celej trénerskej činnosti je jediná trénerka s najvyššou kvalifikáciou v širokom okolí – Jana Zrubecová, ktorá zároveň vychováva aj naše pretekárky. Je bývalou najúspešnejšou krasokorčuliarkou v novodobej histórii Zvolena a okrem jej športových výkonov sa môže pochváliť aj účinkovaním v muzikále na ľade – Mrázik.

sezonna_2011_2012Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen aktuálne reprezentuje 9 pretekárok v rôznych vekových kategóriách. Pretekárky sa štandardne dobre umiestňujú a neustále si zvyšujú svoje osobné bodové skóre, čo je znakom ich neustálej snahy napredovať. Každú sezónu rozšíria naše rady pretekárok nové deti, ktoré prešli z korčuliarskej prípravky a majú záujem o krasokorčuľovanie. Naše najlepšie pretekárky sa zúčastňujú aj medzinárodných pretekov v zahraničí, kde úspešne reprezentujú nielen seba, svoj klub a mesto ale aj Slovensko.

Vytvorenie primeraných tréningových podmienok pre pretekárky ale aj účastníkov našich kurzov stojí nemalé finančné prostriedky, taktiež štartovné poplatky na pretekoch sú veľmi vysoké a preto sa snažíme získať financie aj prostredníctvom 2%. Poslednú dobu je ťažké získať potrebné financie prostredníctvom sponzorov a darov a preto sa aj tento rok uchádzame o 2% zo zaplatených daní. Radi by sme touto formou oslovili ľudí s prosbou o darovanie 2% aj mimo našich členov. Šport, na ktorý sme sa dali je minoritný, málo podporovaný, ale napriek tomu krásny (veď to má aj v názve) a hlavne ťažký, lebo nestačí mať len talent ale je potreba poctivo niekoľko rokov trénovať a tvrdo pracovať, aby človek niečo v tomto športe dosiahol. Nejde tu len o tvrdé tréningy na ľade, ale aj tréningy gymnastiky a baletu, bez ktorých tento šport nedokáže existovať.

sezonna_2012_2013V dnešnej dobe, kedy mládež radšej trávi svoj voľný čas pred televízorom sme hrdí na to, že sme motivovali niekoľko stovák detí k zdraviu prospešnému pohybu a zároveň vychovávame pretekárky, ktoré sú hrdé na to, že sú krasokorčuliarkami, ktoré sa naučili vyhrávať ale aj prehrávať a ktoré tento šport naučil nielen ladnosti a precíznosti, ale hlavne disciplíne a zodpovednosti. O to viac nás teší skutočnosť, že všetky úspechy nášho klubu dosiahli deti, ktoré sme si sami vychovali, od ich prvých krôčikov na ľade.

Ak by ste chceli prispieť svojimi 2% na našu činnosť, prosíme použite nasledovné údaje:

Obchodné meno alebo názov: Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen
Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Zvolen, 960 01, A. Hlinku 2446/3
Právna forma: Občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa (IČO/SID): 45029482

Všetky informácie o našej činnosti a naše úspechy sú dostupné na našej internetovej stránke www.krasozvolen.sk. Všetky potrebné informácie, ako nám darovať 2% a aj pred vyplnené tlačivá na stiahnutie môžete získať na našej internetovej stránke www.krasozvolen.sk/2percenta

ĎAKUJEME VÁM, že nám pomôžete naďalej vychovávať úspešných športovcov, ktorí budú reprezentovať aj VÁS!

Fotografie

Dodatok redakcie ZV-podujatia

Ste OZ zo Zvolena a okolia a chcete zabojovať čo najviac z balíka 2% z dane?

Pomôžeme Vám osloviť čo najviac ľudí, ale nebude to úplne zadarmo. Napíšte niečo o Vašom OZ čo robíte, úspechy a podobne, niečo ako tento článok hore (žiadna reklama) čo najpútavejšie a bohato obsiahle a redakcia Vám to uverejní vo forme článku.

Túto formu propagácie využili 

<

p>Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri