Delikátne príbehy v novej knihe MUDr. Viliama Dobiáša

viliam-dobias-sck-zvolen

MUDr. Viliam Dobiáš a Mládež SČK Zvolen. Foto: ZV-podujatia.

Vo štvrtok  19. júna 2014 sa konala v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene  fantastická udalosť a to prezentácia  knihy príbehov MUDr.Viliama Dobiáša pod názvom Volali ste záchranku? Túto udalosť si nenechalo ujsť množstvo ľudí skôr v staršom veku, ale pána Dobiáša prišla podporiť v hojnom počte aj Mládež SČK Zvolen. Pán Dobiáš počas takmer  dvoch hodín prezentoval  svojim rozprávaním  bohaté skúsenosti, ktoré sa za tých XY rokov v službe doslova naňho nalepili. Publikoval už niekoľko kníh a táto posledná pod názvom Volali ste záchranku? odzrkadľuje práve jeho prácu v teréne, kde zažil množstvo zaujímavých situácií a veľakrát aj takých, ktoré sa nedajú logicky pochopiť.

Historky sú vždy skutočné, zmenené sú len mená, miesto, čas. Napriek tomu sa možno niektorí pacienti a príbuzní spoznajú,… V knihe nejde len o sumár rôznych príbehov, ale tiež o osvetu. Mimoriadnou pridanou hodnotou knihy sú totiž rady a odporúčania formulované na konci každej kapitoly.

Kto je Viliam Dobiáš?

MUDr. Viliam Dobiáš pracuje ako záchranár a okrem toho je prezidentom Slovenského Červeného kríža, vedúcim Centra pre výuku urgentnej medicíny Lekárskej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, vedúcim Katedry urgentnej medicíny Slovenskej zdravotníckej univerzity, hlavným rozhodcom medzinárodnej súťaže Rallye Rejvíz, členom redakčnej rady internetového periodika http://www.viapractica.sk, konzultantom Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, súdnym znalcom Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky. Za svoju 20-ročnú prax absolvoval mnoho výjazdov a spolu s kolegami zažili veselé aj smutne končiace prípady. Podelil sa o ne vo svojej knihe s názvom Volali ste záchranku?

Veľká časť bola venovaná aj diváckym otázkam, na ktoré bravúrne a s veľkou štipkou srandy pán Dobiáš odpovedal.  Pravdivo opísal situácie, ktoré zažil s podnapitými ľuďmi,  ktorí sú viac menej aj bez domova.

Ponúkame Vám aspoň časť z tejto fantastickej besedy na videu a pár fotografií

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: