• Po. jan 30th, 2023

Príchuť Andersena malo júnové zasadnutie MsZ

ByIMG_1979

jún 28, 2014 ,
mestske-zastupitelstvo-zvolen
Mestské zastupiteľstvo. Foto: ilustračné. Foto: ZV-podujatia.

Predposledný júnový pondelok 23.6.2014 sa konalo v zasadačke Mestského úradu tohtoročné už šieste zasadnutie Mestského zastupiteľstva vo Zvolene.

Toto zasadnutie bolo opäť dosť poznačené napätou atmosférou a neraz si navzájom poslanci MsZ medzi sebou vymenili slovné útoky.

Aby sa však nepovedalo, že tam panovala len nevľúdna atmosféra, pri objasňovaní niektorých záležitostí  bolo v sále aj veselo.

Poďme si teda pekne poporiadku rozobrať v úvodnom článku aspoň tie najzákladnejšie body v programe. Ostatné záležitosti si rozoberieme podrobnejšie v samostatných článkoch.

Dochádzka

Zasadnutie otváral primátor mesta Zvolen Ing. Miroslav Kusein a z 25 poslancov MsZ bolo na začiatku 19, čo znamenalo nadpolovičnú účasť a tak bolo zastupiteľstvo uznášaniaschopné.

Ospravedlnil sa

  • Ing. Ondrej Babic, Ing. Vladimír Lupták, MUDr. Mária Slováková, MUDr. Jana Szedélyová

Najhlavnejším bodom bolo dozaista vyjadrenie Ing. Petra Valacha z VAV invest o tom, prečo sa nezačala stavať II. etapa Europy a samozrejme aj rekonštrukcia Parku Ľudovíta Štúra s priľahlou ulicou. Všetci poslanci ako aj primátor a viceprimátori očakávali poriadne argumenty, avšak odôvodnenie pána Valacha vyvolalo skôr pobavenie v sále.

Táto cca 40 minútová časť programu, v ktorej boli kladené otázky a aj patričné odpovede na ne by sa dala zhrnúť do jednej vety asi takto:

Tento rok neočakávajte, že sa začne stavať II. Etapa Europy a Park Ľudovíta Štúra sa možno začne, ale pravdepodobne po prázdninách, aby pred voľbami sa mohlo argumentovať.

Odporúčam  si pozrieť nasledujúce video

Dozaista zaujímavý bol návrh poslanca MsZ Ing. Vladimíra Šeda, ktorý navrhol aj napriek tomu, že je sám poslancom, aby sa znížil pôvodný stav o 10 z pôvodných 25  na 15 poslancov MsZ. Samozrejme, že ostatní poslanci nechceli o tom ani počuť a tak bolo jasné, ako záverečné hlasovanie dopadne. Za hlasoval len jeden poslanec a môžete rovno hádať, kto to asi bol.

Na samotný záver a mimo diskusie prišiel do sály Jarábek Milan, ktorý hovoril o tom, že na sídlisku Sekier v jednej línii medzi dvomi predškolskými zariadeniami sprevádzkuje niekto herňu alebo inak  povedané kasíno na ulici gen. Asmolova.

Tento fakt vyvolal rozruch a primátor povedal, že to dá preveriť a uvidí sa, čo sa dá s tým robiť. O tomto probléme si môžete prečítať  zaujímavý článok.

Mimo programu ešte poslancov Jaroslava Stehlíka a Lenku Balkovičovú zaujímalo,  kto financuje podujatie Rockové večery a aj vláčik, čo jazdí v rámci toho podujatia. Je zaujímavé, že bola položená táto otázka, lebo o tomto ste si mohli prečítať v článku cca 1 mesiac dozadu, kde to pán primátor Ing. Kusein vysvetľuje.

Odpoveď si  môžete prečítať v tomto článku a ak chcete aj toto video Vám dá odpoved

Na úplný záver zaželal primátor mesta Zvolen všetkým prítomným všetko dobré počas dovoleniek.

Článok foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri