• Po. jan 30th, 2023

Kompetentní čítajte! Toto je názor zvolenského ľudu

zvolen-okolie

Rekonštrukcia areálu vodnej nádrže Môťová, viac obchodov s lepšími cenami, spravodlivé rozdeľovanie financií nielen na šport, parkovanie v meste Zvolen a hlavne na sídliskách a dostatok zelene.

Toto je len časť toho, čo obyvateľov mesta Zvolen do určitej miery hnevá, ale je toho dozaista podstatne viac. Pokiaľ sa tieto podnety dostanú pred kompetentných, tak ich možno zhrnú zo stola, ale v podstate nemôže nikto povedať, že sa o tom nevedelo. Rozhodne stojí za to im to dookola otrepávať o hlavu o to viac, že k záveru roka budú vo Zvolene  voľby.

Pred cca dvoma týždňami sme spustili dve súťaže, či už sa jednalo o osobný automobil Seat s plnou nádržou na víkend a o pár dní neskôr ďalšiu o  fantastickú sériu štyroch detských knižiek.

V obidvoch prípadoch bola účasť v súťaži podmienená tým, že bolo potrebné napísať pár vetami, čo sa Vám páči alebo nepáči vo Zvolene a čo treba zmeniť a tak podobne.  Nakoľko má súťaž veľký úspech prinášame  prvú časť odpovedí a onedlho bude nasledovať druhá séria. Do konca júla máte však ešte čas sa zapojiť do súťaže o auto alebo o detské knižky.

Pani Jana

Som rodená Zvolenčanka a naše mesto sa mi páči a mám ho rada, ale čo sa mi nepáči je postavenie SC Europa. A keď ho už postavili mali by tie priestory byť aj využité a obsadené – teda pravdepodobne zvýhodniť prenájom priestorov pre obchody. Páči sa mi a teším sa na dobudovanie cyklocestičky na Sliač popri Hrone.

Pani Mirka

viacej detských ihrísk alebo revitalizovať tie staré nefunkčné

  • plaváreň
  • čistota sídlisk + postihovanie „nečistotných“ psíčkarov

Pani Ivana

ja by som veľmi rada uvítala, keby na sídlisku Lipovec niekto vybudoval preliezky napríklad.

Nepáči sa mi, čo sa deje so školami – 4 ZŠ úplne zdemolovaná a keďže zrušili Gymnázium Mateja Bela – dúfam len, že sa z tej budovy nestane to isté.

Pán Martin

Uvítal by som, keby tu bolo menej policajtov, hlavne tam, kde nemajú čo robiť, keby na školách neboli mreže ako na väzení, keby sa niečo spravilo s tým ˇareálomˇ vedľa Kauflandu, kde sa začalo stavať a nič z toho, keby sa radšej opravovali cesty ako chodníky, po ktorých nikto nechodí a keby som vyhral auto, tak by to bolo super 🙂 majte sa 🙂

Pán Dušan

Okolie priehrady na Môťovej, tam kde bola kedysi pláž by bolo potrebné celé zrekonštruovať, príjazdovú plochu, móla, pridať jeden ministánok s občerstvením na leto  a poriadne prečistiť priehradu, nech sa dá využívať,  keď ju tu už máme.

Pán Viktor

Uvítal by som vo Zvolene viac obchodov s prístupnými cenami. Mohli by už začať stavať druhú etapu Europa OC. Hnevá ma, že vo Zvolene to ide dolu vodou s hokejom. Myslím, že mesto by malo klub viac podporovať.

Pani alebo slečna  Andrea – Dobrý deň, tak sa aj ja zapojím do súťaže. 🙂 Verím, že názory občanov si kompetentní všimnú a začnú ich riešiť. Budem sa snažiť písať v skratke, ale neviem, či to pôjde.

  • Problém: parkovanie na sídliskách: Viem, že nie všetky pozemky patria mestu, ale všetko sa dá vyjednať, odkúpiť za rozumnú cenu, keď sa chce. To parkovanie po trávnikoch je strašné, najmä keď poprší. Potom „trávnik“ vyzerá ako po terénnych pretekoch. Ak by sa aj pozemky nedali vyriešiť, čo tak zakázať vstup firemným autám, dodávkam a pod.? Koľko miesta by sa ušetrilo…. Alebo natvrdo spoplatniť parkovanie (za rozumnú cenu) a každé ďalšie auto v domácnosti spoplatniť väčšou sumou. Je to nefér, keď má jedna rodina 3 alebo 4 autá, všetky luxusne zaparkované a vy nemáte večer (niekedy už poobede) kde zaparkovať.
  • Problém: výrub zelene: Či už je to na sídliskách, alebo v meste… Momentálne to síce zákon dovoľuje, ale hádam si nejdeme vypíliť všetky ZDRAVÉ stromy a kríky…. Nové nevyrastú za rok či dva…..

Problém: námestie ako cirkus: Hrozne, ale hrozne sa mi nepáčia tie reklamy a akcie a neviem čo všetko na budovách a výkladoch….. Hlavne v historickom centre by si to mohli odpustiť. Navštívila som kopec našich miest, ale nikde to nebolo také strašné ako práve vo Zvolene. Úplne tak zaniká história budov a celého námestia. Jednoducho a odborne povedané, tento vizuálny smog treba odstrániť nielen z centra mesta…

  • Problém: nákupné centrá ala garáž: Načo nám je toľko nákupných stredísk, ktoré pritom vyzerajú ako garáže? Áno, rovnako rýchlo sa postavia, aj zbúrajú, rovnako ako u predajcov, ktorí tam sú. Mesto je vyľudnené, všade vidno len „na prenájom“…. Výstavba Europy bola podľa mňa zbytočnosť (z viacerých hľadísk). Ďalšiu výstavbu podobných objektov by som zastavila a namiesto slávnej 2.etapy Europy by som tam spravila parkovisko so zeleňou a je vybavená vec. Už aj existujúce nákupné centrá zívajú prázdnotou, načo nám sú ďalšie. Zvolen je primalé mesto na takéto veľké nakupovanie.

To je asi všetko k negatívam, ale treba sa zastaviť aj pri pozitívach. Pochvalu u mňa má výstavba ihriska na Laniciach, konečne sme sa dočkali aj cyklotrás (či už v meste alebo v okolí), zrekonštruovaná Štúrovka, kultúrne akcie, ktoré sa v meste konajú (pre všetky vekové kategórie)- verím, že ich bude ešte viac.Týmto chcem poďakovať všetkým, ktorí chcú urobiť pre mesto niečo dobré, želám Vám veľa energie a nervov do ďalšieho organizovania a nech je toho len viac a viac 🙂

Pán Martin 

Môj názor na Zvolen je taký, že sa tu koná príliž málo akcií pre mladú generáciu obyvateľstva, aj keď pravda je že keď je dáka akcia účasť nie je až taká veľká ako by sa očakávalo a jediný problém tohto mesta je asi o informovanosti. Chcelo by to viac reklamných pútačov na blížiace sa akcie. Študenti majú 2 mesačné prádzniny a nemajú čo robiť. Je to len môj osobný názor 🙂 dúfam že pochopíte čo som tým chcel naznačiť.

Pán Marek

Zo zdravotných dôvodov mi na odporučenie od imunoalergologa bola odporučená úprava porastu v blízkosti môjho bydliska z dôvodu alergie na brezu… občianske združenie slatinka stále zamietne návrh na vyrub dvoch briez, aj keď je za cely panelák s petíciou… prečo? dakujem… bordel v aute alergia pol roka… a nervy….

Takže toto bola prvá časť podnetov od občanov mesta Zvolen, ktorí napísali svoj názor na pár problémov, ktoré ak sa pozrieme na obsah naozaj potrebujú riešenie.

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri