• Št. mar 30th, 2023

Zemské elementy sa stretli a vznikol Live at Pompeii tour

pigs-live-at-pompeii
Pigs on the Wing LIVE AT POMPEII TOUR. Foto: ZV-podujatia.

Kto sa zúčastnil aspoň jedného koncertu ATOM TOUR 2013 na Slovensku alebo v Čechách musel uznať, že to bolo mega a niečo neskutočné po všetkých stránkach. Možno si niekto po koncerte povedal, že toto bolo vrcholné číslo, ale už teraz je isté, že sa mýlil…..

Live at Pompeii tour je novým projektom zvolenskej Pink Floyd revival skupiny Pigs on the Wing, s ktorým sa vydali koncertovať  a neskutočnú premiéru si užili všetci tí, čo si našli čas a prišli v sobotu 16.8.2014 do Charisma Café, kde sa počas vyše dvoch hodín varila poriadna porcia muziky.

Ťažko sa hľadajú slová na to,  čo predviedla na pódiu pätica Martin Námešný (spev a basová gitara), Stanislav Hupian (klávesy a zvuky), Filip Sľúka  (gitara), Michal Ugler  (bicie) a Michal Cerovský a do toho všetkého podobne ako to bolo pri ATOM TOUR 2013 za ich chrbtami išla videoprojekcia.

Skupina si pripravila show plnú fajnej hudby, bohatej na zvukové efekty, s videoprojekciami a sebe vlastným spracovaním niektorých skladieb, čo pramenilo do ich jedinečnosti. O kvalite skupiny hovorí aj fakt, že toto ich vystúpenie si prišlo pozrieť toľko ľudí, koľko si pri žiadnom inom koncerte alebo vystúpení tento podnik nepamätá.

O čom je LIVE AT POMPEII

Ako nám upresnil člen skupiny Filip Sľúka, je to po ATOM TOUR druhé turné, kde sa venujú istej téme,  prvá polovica koncertu je zložená výlučne zo skladieb, ktoré Pink Floyd hrali na LIVE AT POMPEII na amfiteátri v Pompejách. Na projekciách sa objavovali pesnička po pesničke základné zemské elementy- voda, oheň, vzduch. Na začiatku každej z nich bol priblížený vzťah človeka k nim v negativistickom ponímaní, prihliadajúc na ľudskú hlúposť a k záveru to matka zem vracia údermi človeku. Druha polovica koncertu bola tvorená z ďalších skladieb z obdobia 1970-1972.

Samotná kapela si po koncerte pochvaľovala všadeprítomnú atmosféru, ktorá tu panovala s fantastickou účasťou viac ako 100 ľudí, ktorých ovácie boli po koncerte obrovské a s výsledkom boli nadmieru spokojní.

A Vy všetci ostatní, ktorí  by ste ich chceli vidieť príďte do Martina (barmuseum) 13.9.2014 o 20-tej hodine poprípade už 28.8.2014 na Zvolenské Hudobné Povstanie.

Čo viac dodať? 

Asi len toľko, že ak uvidíte niekde plagát o chystanom koncerte Pigs on the Wing  neváhajte a zháňajte lístky, lebo neúčasť Vás môže a aj bude mrzieť na dlhý čas, pretože Live at Pompeii tour je po všetkých stránkach jednoducho fantastická.

Článok, foto a video: Ján Števonka.