Dobré mesto slúži ľuďom

Ing-samir-moumani

Ing. Samir Moumani

Kto som Volám sa Samir Moumani a kandidujem za poslanca do mestského zastupiteľstva za volebný obvod Zvolen - Západ, Stráž číslo 17. Kandidujem za stranu Sieť. Dôvod, prečo som sa rozhodol kandidovať je veľmi prostý. Hlavný dôvod je túžba priniesť pre nás všetkých konečne niečo nové. Som presvedčený, že naše mesto potrebuje novú krv, novú energiu a novú silu, aby sa z našeho mesta stávalo čím ďalej, tým viac prosperujúce mesto, ktoré ide pomocou transparentnosti vpred a nie vďaka rozkrádaniu vzad. Už 11 rokov vediem realitnú kanceláriu a mám bohaté skúsenosti s manažmentom. Osobne som rokoval s finančnými inštitúciami a rôznymi osobnosťami politiky, vďaka čomu som úspešne dokázal vyriešiť financovanie mnohých projektov. Rád by som implementoval tieto moje skúsenosti aj do politiky. Mám návrhy a riešenia, ktoré môžu pomôcť našemu mestu, aby sa stalo lepším. JE ČAS NA ZMENU! Ako príklad uvádzam niektoré z mnou navrhovaných riešení:
 1. Osobný prístup: Pravidelne na rovnakom mieste na Nám. SNP vo Zvolene u mňa v kancelárii som tu pre Vás , pre Vaše pripomienky a požiadavky. Som tam pre to, aby som si vypočul vaše problémy a aby sme spoločne našli čo najlepšie a najoptimálnejšie riešenie.
 2. Transparentnosť na strane mesta a obcí, všetko musí byť zverejnené, napr. tvorba zámerov, zverejňovania zmlúv, možnosť zapojenia verejnosti do diskusie v zastupiteľstve, otvorenosť verejného obstarávania, personálna politika, či nakladanie s majetkom.

 3. Dodržiavanie zákona o verejnom obstarávaní, stimulovať verejnú súťaž - viac uchádzačov zaistí najlepšiu ponuku aj cenu a kvalitu zákazky z peňazí mesta, teda z peňazí nás všetkých

 • Všetko transparentne a hlavne PREHĽADNE zverejnené na web stránke, žiadne malé písmená a zdĺhavé preklikávanie.. Zrozumiteľnosť

 • Realizácia zákaziek na úrovni samosprávy – podpora podnikateľov v regióne – nemá zmysel dať zákazku vo Zvolene niekomu z Michalovec napr….

 • Využitie elektronických komunikačných prostriedkov

 • Elektronické podania od občanov – vyššia efektivita, ľahká dostupnosť, nemusia nikam chodiť, môžu dávať podania z pohodlia domova a všetko je ihneď po podaní zaregistrované v elektronickej forme napr. citymonitor. Využívanie mobilnej aplikácie city monitor – veľmi jednoduchá a hlavne efektívna mobilná aplikácia, ktorá pomáha odstraňovať nedostatky v meste. Občania priamo vo svojom mobile odfotia nedostatok a pomocou aplikácie odošlú. Takáto požiadavka, resp. takýto podnet je okamžite uložený on-line. http://citymonitor.sk/citymonitorpublic/welcome;jsessionid=46B857D97FA6A5FB5A4520D0430605CC?1

 • Spravodlivé prideľovanie bytov a miest v škôlkach.

 • Zefektívnenie parkovania v meste ako aj zefektívnenie výberu parkovného rôznymi stimulantami

 • Čistenie mesta – dlhodobo nezamestnaní

 • Detské ihriská – nové + rekonštrukcia starších – eurofondy, ako aj ich kamerové sledovanie, pre ich bezpečnosť

 • Viac športových a kultúrnych príležitostí ( napr. verejné korčuľovanie na zimnom štadióne…)

 • Cyklotrasy – nové + zlepšenie – eurofondy

 • Monitorovanie rizikových častí mesta kamerovým systémom

 • Osvetlenie mesta a rizikových križovatiek a prechodov pre chodcov nízkoenergetickými svetlami, ktoré majú omnoho väčšiu svietivosť ako normálne lampy- menej spotrebovanej energie a väčšia bezpečnosť. Takisto osvetlenie rizikových “tmavých miest”

 • Spomaliť dopravu v obytných zónach a častiach s vysokou koncentrovanosťou ľudí najmä detí

 • Je všeobecne známa vec, že samosprávy najviac zlyhávajú v informovaní o predaji a prenájme majetku a v zverejňovaní hospodárenia s mestským majetkom. Verím, že vyššia otvorenosť je dobrým stavebným kameňom pre vyššiu dôveru verejnosti.

  Transparentnosť úzko spätá s tým, ako samosprávy hospodária, aké sú úspešné. Dobré mesto má slúžiť ľuďom, ktorí v ňom žijú, jeho správa nesmie podliehať straníckym ani iným príkazom a jediným cieľom je prospech obyvateľov mesta.

  Poďme sa spoločne pričiniť o to, aby hospodárenie mesta Zvolen bolo, prehľadné, transparentné a očistené od úkonov, ktoré neprospievajú občanom, ale len úzkej skupine ľudí.

  Ďakujem všetkým, ktorí ma podporili v mojej snahe kandidovať. Ďakujem všetkým, ktorí stoja za mojimi myšlienkami a názormi. Rád sa s Vami osobne porozprávam o Vašich
  návrhoch, ktoré pomôžu naše mesto spraviť lepším miestom pre život. Chcem, aby Ste vedeli, že aj ja som jedným z Vás a záleží mi na Vašom názore.

  Pusťme sa do toho spoločne a urobme naše mesto lepším miestom pre život.

  Ing. Samir Moumani – kandidát na poslanca pre sídlisko Zvolen – Západ, Stráž

  samir-moumani-17

  5 Comments on Dobré mesto slúži ľuďom

  1. Semo velmi Ti fandime cela rodina. Dufam, ze Tvoja kandidatura bude uspesna. Zvolen uz naozaj potrebuje zmenu. Drz sa. Peto

   Páči sa mi

  2. Ahoj Semo. Máš moju plnú podporu. Ako je vyššie napísané, toto mesto už naozaj potrebuje novú krv. Dúfam, že Tvoja kandidatúra bude úspešná. Drž sa, veľa úspechov želám. Peter

   Páči sa mi

  3. jana hargasova // 06/11/2014 o 22:27 // Odpovedať

   Rozmyslala som, ci ist volit, ale presvedcil si ma a ziskal moju doveru. Janka

   Páči sa mi

  4. Viktor Zen // 07/11/2014 o 10:29 // Odpovedať

   Poznám i osobne, velmi sympaticky, mily a schopny clovek.

   Páči sa mi

  5. daniel morhac // 10/11/2014 o 23:11 // Odpovedať

   Konecne normalny clovek. Dufam, ze Zapadniari vedie, co treba robit.

   Páči sa mi

  Pridaj komentár

  Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

  WordPress.com Logo

  Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

  Google photo

  Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

  Twitter picture

  Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

  Facebook photo

  Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

  Connecting to %s

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.