• So. mar 25th, 2023

Príjemné stretnutie vo Vianočnom duchu na zámku

ByIMG_1979

dec 13, 2014 , ,
ozdoba
Srdiečko na vetvičke. Foto: ZV-podujatia

V tento adventný čas sa koná v meste Zvolen nespočetne veľa podujatí a jedno také,  o ktorom si teraz povieme sa volalo Vianoce s výtvarným umením.

Celé podujatie si pripravili lektorky a ostatní tu prítomní zamestnanci zámku.  Výtvarný ateliér, detský punč, prednáška, proste všetko sa konalo na jednom mieste a to v Stĺpovej sieni zámku.

Po príchode bol každý ponúknutý detským punčom (rozumej bez alkoholu) a počas vychutnávania si tohto nápoja si bolo možné vytvoriť niečo zaujímavé  v tvorivom ateliéri. Tí ktorí holdujú umeniu v knižnej podobe sa mohli zastaviť v stánku s bohatou zbierkou publikácií, ktorá v tento deň ponúkala pestrú paletu za výnimočné vianočné ceny.

Pokým  nezačala prednáška o výtvarnom umení bolo možné si pozrieť bohatú zbierku publikácií,  družne sa pri horúcom nápoji  porozprávať nielen o prichádzajúcich sviatkoch, ale samozrejme aj o umení samotnom. 

Po 18-tej sa začala tradičná prednáška z cyklu Stretnutia s výtvarným umením a tentokrát to bolo vskutku zaujímavé rozprávanie Lucie Gavulovej, ktorá vo výklade predstavila tvorbu Stana Filku a jeho tvorivých etáp.

Na samotný záver tohto fantastického podujatia sa konala vianočná tombola, v ktorej výhercovia vyhrali vskutku zaujímavé publikácie.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri