• Ne. dec 3rd, 2023

Obrovská húževnatosť Krupinčaniek dala zabrať zvolenským Slávistkám

Autor IMG_1979

dec 22, 2014
slavia-zvolen-vk-krupina-11
Tento zápas bol jednoducho fenomenálny. Foto: ZV-podujatia

Plné hľadisko povzbudzujúcich fanúšikov a od samého začiatku nervy drásajúci zápas, aj takú príchuť mal dvojzápas v poslednú adventnú nedeľu v hale TU Zvolen. 

V tento deň sa konalo v poradí už 10. kolo v 1. lige vo volejbale žien a na palubovke si to rozdali TJ Slávia TU Zvolen a húževnaté Krupinčanky.

Ako sa však neskôr ukázalo, tieto húževnaté súperky dokázali vydržať v takomto tempe a takouto famóznou hrou len jeden zápas, ale aj napriek tomu našim babám a všetkým v hľadisku ukázali, že ich herný prejav bude postrachom. 

V prvom sete prvého zápasu to vyzeralo, že nenastane žiadny zádrhel, ale Krupinčanky sa začali rozbiehať k tomu, čo naozaj neskôr prišlo. Do polovice prvého setu to bolo OK, ale potom zobrali súperky opraty do svojich rúk a fantastickou hrou mali na konte prvý vyhraný set 0:1

V druhom opäť súperky ukázali svoje prednosti (herné) a aj napriek tomu, že naše baby robili maximum, súperky nedokázali zastaviť 0:2

V treťom sete  to už vyzeralo, že bude zle, ale aj za pomoci diváckej kulisy  sa naše baby doslova v hodine dvanástej vrátili do hry a tento set si zobrali pre seba 1:2

V štvrtom sete bolo jasne vidieť, že Krupinčanky strácajú koncentráciu, ale držia sa statočne. Ľudia v hľadisku zvolenského fanklubu chválili súperky za ich hru, ale naše baby si poctivo oddreli aj tento set a stav bol zaraz 2:2 a tajbrejk bol istý.

Polovica tajbrejku bola v náš prospech, stačilo už len dotiahnuť na číslo 16. Tu však húževnaté súperky zabrali a dotiahli tento set a zápas pre seba 2:

O druhom, podstatne inom zápase a všetkom ostatnom si môžete prečítať na klubovej stránke.

Ostatné výsledky zápasov 10. kola

  • TJ Slávia TU Zvolen – VK Krupina 2:3 a 3:0
  • MŠK Kysucké Nové Mesto – TJ Považská Bystrica 3:0 a 3:0
  • VO ŠK Slovan Rimavská Sobota – VA Žilina 2:3 a 3:1
  • TJ Lokomotíva Čadca – 1. VK  Púchov 1:3 a 3:2

Tabuľka

Video – 1. zápas – TJ Slávia Zvolen v ružovom

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri