• Št. nov 30th, 2023

Pretekárky ŠKK Zvolen sa úspešne zúčastnili AVAS Cup-u v Miškolci

Autor IMG_1979

apr 5, 2016
debnarova-nociarova-nemcova-gaalova-istokovicova
Pretekárky ŠKK Zvolen (z ľava) Laura Debnárová, Dominika Nociarová, Soňa Nemcová, Andrea Gaálová, Karin Ištokovičová, chýbajú Dominika Hatadámová a Dorota Marková. Foto: (nem).

TS: Aj počas Majstrovstiev sveta v krasokorčuľovaní v americkom Bostone, kde bojujú o čo najlepšie umiestnenie aj 3 naši seniorskí reprezentanti – v kategórii senioriek Nicol Rajičová a tanečný pár Federica Testa – Lukáš Csolley, krasokorčuliarske súťaže pokračujú ďalej i keď mimo Slovenska.

Oficiálne podľa ISU (Medzinárodná korčuliarska únia) sezóna 2015/2016 končí až 30. apríla, no pre väčšinu slovenských krasokorčuliarov skončila už v polovici marca Majstrovstvami Slovenska juniorov, žiactva a nádejí.

Vedenie Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) spolu s hlavnou trénerkou klubu Janou Zrubecovou sa rozhodli pokračovať v súťažiach i mimo územia Slovenska.

V dňoch 31.3.-3.4. 2016 sa konal v maďarskom Miškolci už 11. ročník AVAS Cup-u. Organizátori privítali 148 krasokorčuliarok a 26 krasokorčuliarov z 25 krajín sveta. Väčšinou to boli pretekári z európskych štátov, ale súťažili aj krasokorčuliari z Izraela, Číny, Brazílie, Nového Zélandu, Malajzie a Austrálie.

Na 11. ročníku AVAS Cup-u malo svojich pretekárov aj Slovensko (krasokorčuliari z KK Žilina, FSC Žilina, KK Prešov, KcK Košice a ŠKK Zvolen).

Trénerka Jana Zrubecová nominovala na tieto preteky 7 krasokorčuliarok, ktoré súťažili v 4 kategóriách.

V kategórii Basic Novices A Girls Dorota Marková sa umiestnila na 27. a Dominika Hatadámová na 24. mieste v konkurencii pretekárok z Maďarska, Veľkej Británie, Rumunska, Fínska, Litvy, Grécka a Slovenska. V kategórii Cubs Girls 2006 sa Dominika Nociarová umiestnila na 17. a Andrea Gaálová na 16. mieste spomedzi pretekárok z Maďarska, Litvy, Rumunska, Veľkej Británie a Slovenska. V kategórii Cubs Girls 2005 si Karin Ištokovičová vybojovala 15. a Laura Debnárová 8. miesto. Súťažili s krasokorčuliarkami zo Slovenska, Fínska, Rumunska a Maďarska. Svoju súťažnú premiéru a hneď na medzinárodnom ľade, mala naša budúca krasokorčuliarska nádej Soňa Nemcová v kategórii Chicks Girls 2009/2010, ktorá sa v konkurencii pretekárok z Maďarska a Slovenska umiestnila na 3. mieste a priniesla si domov svoju prvú, zatiaľ len bronzovú medailu.

Krasokorčuliarky ŠKK Zvolen pokračujú aj ďalej v náročných tréningoch, keďže ich čakajú už o 2 týždne ďalšie medzinárodné preteky.

Všetky informácie o činnosti ŠKK Zvolen sú k dispozícii na www.krasozvolen.sk a o činnosti krasokorčuliarskeho zväzu na www.kraso.sk.

Fotografie

TS: (mz) Autor foto: (nem)