Na Sekieri sa otváral školský rok bohatým programom

vatra-zvrchovanosti-14

Okolo vatry sa zišlo veľa ľudí. Foto: ZV-podujatia.

Vo štvrtok 1.9.2016, ktorý pripadol na Deň Ústavy Slovenskej republiky sa na zvolenskom sídlisku Sekier konalo v podstate už tretie pokračovanie jedného veľkého podujatia, ktoré všetkým ponúklo aj veľa sprievodných aktivít.

Toto podujatie bolo v rámci otvárania nového školského roka nielen na zvolenskom sídlisku Sekier.

Samotné podujatie, respektíve otvorenie školského roka sa konalo aj pod hlavičkou mesta Zvolen a samozrejme všade počas podujatia prítomných členov OZ Občania Sekier – Môťová a ďalších partnerov.

Po minulých dvoch rokoch sa celé podujatie presunulo pred poštu 7 na už spomínanom sídlisku a všetko sa to odštartovalo o cca 13-tej podujatiami pre deti, o deťoch a s deťmi. Svoj priestor tu mala SZUŠ Heuréka, ktorej členovia sa v rôznych aktivitách starali o zábavu detí. Počas celého podujatia sa bolo možné ísť pozrieť do nového Občianskeho centra, ktoré tu slíži práve obyvateľom Sekiera podobne ako to je na sídlisku Západ.

Okrem toho tu boli aj sokoliari Biatec so svojimi operencami a opodiaľ členovia horolezeckého oddielu Slávia Zvolen urobili pre deti lanovku a o pár metrov ďalej vystavoval starší pán rôzne vojenské modely.

Neskôr, so začiatkom po 16:30 sa už začala ekumenická bohoslužba vo farskom kostole Božského Srdca Ježišovho na sídlisku Sekier za účasti farníkov rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, evanjelickej a pravoslávnej cirkvi.

Následne po nej sa bolo možné postaviť do radu na fajnový guláš, ktorý sa tu pár hodín predtým pripravoval a v druhom rade sa osviežiť nejakým tým nápojom. Pomedzi to všetko, už v tom najlepšom, ľudom na country nôtu hrala živá kapela Rebels band.

Počas opodiaľ hrajúcej country kapely dvaja mládežníci (on a ona v krojoch) spoločne zapálili po 18-tej Vatru zvrchovanosti.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.