Víťazom Putovného pohára primátorky mesta Zvolen siedmy krát 6. ZŠ Zvolen

zfl-zvolen-2015-futbal-37

Víťazná 6. ZŠ. Foto: Ing. Miloš Masarik

Zápasmi dohrávaného prvého kola sa skončil IX. ročník žiackej futbalovej ligy o „PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORKY MESTA ZVOLEN.“ V siedmych hracích dňoch sa na umelej tráve Zvolenského štadióna na dvoch ihriskách turnajovým systémom za účasti ôsmych  družstiev, siedmych  základných škôl mesta Zvolen a ZŠ Sliač. Mužstvá tak celkom odohrali 28 stretnutí po 2 x 20 minút, v ktorých strelili spolu úctyhodných 168  gólov. Bez jedinej prehry zvíťazili a titul získali zaslúžene žiaci ZŠ M. Rázusa a to celkovo už siedmy krát (po jednom víťazstve si pripísali doteraz ešte ZŠ J. Alexyho a ZŠ Sliač). Dohrávané kolo paradoxne prinieslo zápas o víťazstvo doteraz neporazených družstiev 6.ZŠ Zvolen a ZŠ Sliač. V prvom polčase to vyzeralo lepšie pre Sliačanov, ktorí gólmi Solčana viedli 2:1, keď za šestku skóroval Uhrin. No v druhom dejstve Mazuchová utešenou strelou do šibenice vyrovnala, vyrovnané bolo i po góloch B.Kováča a Uhrina, ktorý  víťazstvo šestky zabezpečil svojim tretím gólom.

V poslednom  stretnutí strelecky exceloval a neuveriteľných 8 gólov strelil Barcík Adam v drese 1.ZŠ a tým sa posunul do čela strelcov IX.ročníka ŽFL.

Veľký podiel na priebehu turnaja mali i jednotliví tréneri, či vedúci mužstiev. Po skončení turnaja ceny jednotlivým mužstvám a najlepším jednotlivcom odovzdali Miroslav Marcinko – vedúci odboru školstva s  riaditeľom súťaže Ing. Marekom Rojíkom. Dekorovania víťazov boli prítomní  tréner Doxxbet ligového MFK Lokomotíva Zvolen i Ján Oravec – športový riaditeľ MFK Lokomotíva Zvolen, vedúci tréner prípraviek MFK Michal Bešina, predseda ŠTK Mgr. Matej Révay a  Ernest Peterke člen ŠTK, v ktorého réžii sa turnaj odohral. Ceny odovzdávali oceneným jednotlivcom i hráči MFK Andrej Kamendy, Oliver Špilár a Tomáš Jenčo.

Víťaz získal nový putovný pohár, lebo „Putovný pohár primátora mesta Zvolen“ už natrvalo získala 6.ZŠ v minulom ročníku. Prvé tri mužstvá boli ocenené pohármi pre víťazov, všetky celky získali vecné ceny, lopty,dresy a športové potreby. Ocenení jednotlivci získali poháre a vecné ceny. Najlepšími jednotlivcami IX. ročníka ŽFL 2015 boli vyhlásení:

 • najlepší brankár – Páľka Michal (ZŠ Sliač)
 • najlepší strelec – 20 gólov ! – Barcík Adam (1. ZŠ)
 • najlepší hráč – Uhrin Samuel (6. ZŠ)

Riaditeľ súťaže Ing. Marek Rojík  poďakoval na záver za spoluprácu všetkým trénerom i vedúcim jednotlivých družstiev a riaditeľkám a riaditeľom zúčastnených ZŠ za aktívnu spoluprácu, ďalej spoluorganizátorom z MFK Lokomotíva Zvolen, ktorí zabezpečili bezproblémový priebeh ŽFL i médiám za propagáciu súťaže. Konštatoval, že turnaj splnil svoj cieľ a talentovaní mladí futbalisti boli pozvaní do tréningového procesu v MFK Lokomotíva Zvolen.

výsledky dohrávaného 1.kola – 19.5.2015

 • ZŠ Sliač – 6. ZŠ   3 : 4 (2:1)      Solčan 2,Kováč B. – Uhrin 3, Mazuchová
 • 9.ZŠ  – 7.ZŠ        4 : 0 (3:0)      Ďurčo 2, Necpal, Kmetz
 • 1 ZŠ – 5. ZŠ 8 : 1 (4:1)      Barcik Adam 8 – Urso                    
 • Cirkevná  – 3. ZŠ  6 : 6 (4:2)      Škoda 3,Piršč 3, – Kučera 3,Heško 2, Holčík

 K o n e č n á   t a b u ľ k a

 1. 6. ZŠ                7             7             0           45 :    6                 21
 2. ZŠ Sliač 7         6             0             1             30 :    8                 18
 3. 9. ZŠ 7             5             0             2             20 :  12                 15
 4. 1. ZŠ 7             4             0             3             27 :    9                 12
 5. 5. ZŠ 7             3             0             4             14 :  13                 9
 6. 3.ZŠ 7              1             1             5             11 :  38                 4
 7. 7. ZŠ 7             1             0             6             11 :  19                 3
 8. Cirkevná 7         0             1             6             10 :  63                 1

Fotografie

Článok a foto: Ing. Miloš Miloš.

Pridaj komentár