• Po. jan 30th, 2023

Podchod pri Kauflande ožil pestrými maľbami

ByIMG_1979

máj 22, 2015 , , ,
podchod-kaufland-zvolen -6
Podchod neskutočne ožil. Foto: ZV-podujatia

Sen sa stal skutočnosťou a zo špiny je jedno vskutku žiariace miesto,  cez ktoré je už teraz radosť prejsť.

Opäť sa Vám prihovárame s článkom,  lebo ako sa povie,  je takpovediac dobojované. Som rád, že vo Zvolene dá pár ľudí hlavy dokopy a z jedného sna dokážu následne vytvoriť niečo,  čo bude slúžiť všetkým nám a toto spravia úplne nezištne, len tak.

Pôvodne som chcel v úvode napísať pár teplých slov tak od srdca, ale potom som si uvedomil, že to aj tak nebude pochopené a daným osobám, ktoré sa v tom nájdu to ani nepríde sprosté, tak to nechám radšej tak.

Na jednej strane štvorprúdovky je Kaufland a na druhej strane je SAD Zvolen a pokiaľ chcete niekomu darovať orgány, tak môžete sa zobrať šrégom cez túto štvorprúdovku, alebo ..

Môžete prejsť aj cez podchod popod túto cestu, ktorý využíva veľa ľudí nielen kvôli  nákupom, ale aj kvôli XY veciam a ľudia sa už pomaly báli aj  tadiaľ chodiť.

Jedného dňa pred pár rokmi sa však prisnil sen a potom prišli baby, ktoré sú už teraz veľké slečny deviatačky  z 3. ZŠ a nakreslili obrázok. Povedali niečo ako: kašleme na dospelých, čo furt hovoria, ako ,,sa” to nedá, vymaľujme to sami! Združenie Slatinka zohnalo 500 eur na kontajner, metly, farby z komunitnej nadácie knzm.sk a mohlo sa začať.

Ako prvé sa začalo 29.4.2015 samotné čistenie, počas ktorého dobrovoľníci spravili naozaj kus práce a večer to už vyzeralo o poznanie lepšie. O pár týždňov na to, konkrétne 19.5.2015 sa začalo s kompletným napenetrovaním a následným vymaľovaním na bielo. Nasledujúci deň sa potom partia mládežníkov pustila do samotného kreslenia rôznych motívov,  keďže však neprišlo v ten deň až tak veľa kreatívnych ľudí,  tak sa to ešte aj nasledujúci deň dokresľovalo.

Tak či onak,  ten podchod je už na nepoznanie od toho, aký bol jeho pôvodný stav a za to všetko treba rozhodne poďakovať nielen OZ Slatinka, pod ktorou to všetko išlo, ale samozrejme aj všetkým tým, čo si našli čas, prišli a priložili na pár chvíľ ruku k dielu.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka