Za daždivého počasia famózna výhra Zvolen Patriots

zvolen-patriots-2015-skupina

Zvolen Patriots. Foto: ZV-podujatia

Zvolen Patriots zvíťazil vo svojom prvom zápase jarnej časti ligy Amerického futbalu nad Žilinou Warriors 28:0. Po fantastickom zápase na pôde Cassovia Steelers 0:37 v úvode mesiaca máj je toto sobotné víťazstvo Zvolen Patriots druhé z dvoch odohraných zápasov. Poďme sa však pozrieť, čo všetko bolo treba absolvovať, aby to víťazstvo bolo víťazstvom. V úvode treba povedať, že počasie jednoducho neprialo a ak ma pamäť neklame, tak je to hádam prvý domáci zápas za celú existenciu klubu Zvolen Patriots. Bolo to niečo neskutočné,  nakoľko počas tých skoro troch hodín čo sa hral zápas pršalo skoro 180 minút a to je už čo povedať. :) Druhá vec, ktorá sa ukázala naozaj, že super v tomto zápase je spojenie s banskobystrickým Daemons a takto to tvorí jeden tvrdý a kompaktný tím, ktorý dokázal poraziť Žilinu Warriors, ktorá skončila minulý rok v SFL7 na 2. mieste.

Na zápas, ktorý sa konal na ihrisku Technickej akadémie sa prišlo pozrieť aj pár fanúšikov a aj napriek tomu, že to počasie bolo fakt zlé,  tak to nebolo až také zlé. Pred samotným zápasom odznela Slovenská hymna, čo bola taká novinka a mohlo sa začať hrať. Nakoľko samotným pravidlám dodnes  v podstate nerozumieme a to sa už pravidelne zúčastňujeme 4 roky, tak aspoň zhrnieme naše postrehy.

Rozmočený terén robil značné problémy obom celkom, ale v podstate obidva kluby mali rovnaké podmienky, záležalo len na tom, ako sa s tým vysporiadajú. Žilina Warriors mala tú smolu, že počas zápasu stratila 3 hráčov,  z toho 2 odviezla sanitka na ošetrenie.

Tak či onak, boli to náročné podmienky, ale po záverečnom hvizde sa z víťazstva tešil náš Zvolen Patriots a nech sa páči pár fotiek a video k tomu a ešte info o ďalších pripravovaných domácich zápasoch.

Najbližšie domáce zápasy o 14-tej 

  • 7.6.2015 – Zvolen Patriots – Nitra Knights – POZOR hrá sa v B. B.
  • 20.6.2015 – Zvolen Patriots – Cassovia Steelers

Fotografie

Článok, foto: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: