Dni mesta Zvolen 2015 pritiahli ľudí zabávať sa na námestie

petra-laci-strike

Petra od Laci Strike-ho. Foto: ZV-podujatia

Dni mesta Zvolen 2015 alebo ak chcete ich druhý ročník, ktorý sa konal počas dvoch dní 29.5 - 30.5.2015 a ktorého súčasťou je MDD sa dozaista zapíše do análov kultúrneho života za posledné roky.

Poďme sa teda v krátkom zhrnutí pozrieť, čo bolo možné zažiť počas dvoch dní  a nedeľné MDD bude spomenuté v samostatnom článku.

Piatkové dopoludnie patrilo ako zvyčajne vystúpeniam našich zvolenských zuš-károv a rôznym centrám detí, ktoré pôsobia na území mesta Zvolen a priľahlom okolí. Musí sa uznať, že mesto poriadne ožilo a táto časť bola rozhodne viac než vydarená. Dni mesta Zvolen moderoval počas dvoch dní Matej Miklian

Doobedie nebolo len o vystúpeniach na pódiu, na opačnej strane námestia bol ďalší program. Bol tu umiestnený stánok, v ktorom  boli členovia novej komisie pre prevenciu, predstavili sa policajní kynológovia so svojimi ukážkami a prišli aj poriadkoví policajti.

Poobedný program na hlavnom pódiu už patril čisto zábave a veru na záver tu bolo naozaj živo.

PO 15-tej to odštartovala Community of Fools a následne sa predstavili karatisti Budokanu Zvolen.

V rámci Dní mesta Zvolen sa predstavila Duša fujary, vo Zvolene prebiehal práve 3. ročník medzinárodného fujarového festival Duša fujary u tu pod názvom Hviezdy pod hviezdami… predviedli ukážky časti ich programu,  nakoľko gro sa konalo na Zvolenskom zámku. Azda to naj bol indonézsky angklungový orchester.

Indonézsky angklungový orchester

Najväčšiu parádu však odštartoval The Beatles Revival – Brouci BAND a ich vystúpenie prilákalo na námestie množstvo ľudí všetkých vekových kategórií a veru žilo to tu poriadne. Najväčším klincom programu bola skupina Vidiek s Jankom Kuricom, ktorého netreba dvakrát predstavovať a jeho vystúpenie bolo jednoducho fantastické.

Vidiek – Rudy

Sobota 30.5.2015

Tak ako aj v piatok bolo možné opäť navštíviť Jarmok ľudových remesiel a veru boli tam vskutku zaujímavé veci.

Program tohto dňa otvárala Duša fujary so svojim programom pod názvom Fujarové ozveny Duše fujary.

Po 13-tej sa konala vskutku zaujímavá súťaž o najrýchlejšieho čašníka mesta Zvolen, v ktorej napokon súťažili okrem čašníkov aj bežní ľudia z ulice. Rozhodne to však bola zaujímavá súťaž, ktorá pekne spestrila tento sobotný deň.

Po súťaži čašníkov prišli so svojimi psami  kynológovia zo Sliača, ktorí predviedli v hodinovom bloku fantastické ukážky a následne sa ešte mohli deťúrence na trávnatej ploche so psíkmi po vystúpení trošku pohrať.

Ako zvyčajne, nemohlo chýbať HTŠ Zvolen alebo ak chcete Hudobno Tanečné Štúdio, ktoré predviedlo doslova exelentné vystúpenia zo všetkých kategórii, či už je to tanec alebo folklór v modernom šate a to všetko od najmenších po najstarších, to bolo niečo úžasné.

Sobotný večer až do samotného záveru sa už potom niesol v tanečnom duchu. Najskôr sa predviedla TŠ Štefana Chleba a následne po ňom Stred crew.

Zvyšok večera si zobral pod palec Laci Strike, ktorý sa snažil naučiť deťúrence tanečné kreácie v  súťažnom duchu a veru táto časť bola pôsobivá. A po 21. hodine  sa predviedol ako DJ Laci Strike,  táto časť však ľudí neprilákala.

Toto bol len tak v skratke napísaný priebeh osláv dvoch dní mesta Zvolen, písať viac nie je potrebné, kto bol,  vie čo a ako bolo a veru bolo to super. O pitný režim bolo postarané v priľahlých stánkoch, kde pomedzi ľudí pobehovala sympatická slečna a pod zub si bolo možné kúpiť niečo malé pri fontáne.

Wanted Štefana Chleba

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: