Vo Zvolene sa rozdávali objatia zadarmo

hug-day-2015-zvolen-36

Objatia zadarmo po zvolensky. Foto: ZV-podujatia

Hug Day alebo po našom objatia zadarmo sa tento rok organizujú po štvrtý rok. Zvolen nechcel byť výnimkou a tak sa 25.6.2015 zapojil do Celoslovenského dňa objatí a koordinátorom zvolenskej časti bol Ľubomír Bystriansky. V rámci samotného podujatia sa sčituje počet objatí a každoročne sa snažia dobrovoľníci objať čo najviac ľudí a za minulý rok to bolo neuveriteľných 79 000 objatí. Na tejto zvolenskej časti sa zúčastnili skupiny mladých ľudí zo zvolenskej Domky, Svetielka z Heuréky, Rada mladých Zvolen a ďalší. Zraz bol pred 10:00 na námestí pred fontánou, kedy po krátkej organizačnej porade Ľuba Bystrianskeho sa celá skupina, ktorú tvorilo viac ako 30 dobrovoľníkov rozdelila na menšie časti a rozišli sa rozdávať objatie zadarmo, každý na inú stranu mesta.

Prvé organizačné stretnutie malo byť o 12-tej pri fontáne, takže sme mali dosť času na darovanie dostatku  objatí. Naša skupina, vytvorená  zo Svetielok z Heureky sa vybrala najskôr do Info centra, potom na Mestský úrad, kde v rokovacej sále prebiehala konferencia, takže bolo koho objímať. Následne sme prešli aj pár kancelárii na Mestskom úrade, kde z nášho príchodu panovala zaraz dobrá nálada.

V tejto budove sa nachádza aj Mestská polícia a keďže sa tam v ten čas nachádzal len jeden človek a to Jozef Michalík,  tak práve ten bol neskutočne z objatia nadšený.

Následne  sme sa zobrali smerom na ZŠ Dominika Savia, ale predtým sme navštívili Domov sociálnych služieb Symbia Zvolen. Tu panovala tradične dobrá nálada a objatie dostali všetci, ktorí sa tu v ten čas nachádzali.

Po tomto sa už zobrali doslova útokom základné školy Dominika Savia, 1 a 3 ZŠ a keďže čas ubehol,  tak sa išlo naspäť k fontáne, ale predtým sa po ceste rozdalo ešte zopár objatí.

Po dvanástej sa všetci dobrovoľníci pospájali v živú reťaz a tu spoločne objali pár stromov.

Tu sa potom všetci, ktorí ešte chceli pokračovať v objatiach zlúčili do jednej skupiny a táto potom až do záveru akcie rozdávala objatia.

Nech sa teda páči pár foto a krátky zostrih videa našej skupinky a pri ďalšej podobnej akcii sa stretneme opäť.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.