Na Laniciach sa vegánsky piknikovalo

vegansky-piknik-lanice-4

Atmosféra pod korunami stromov bola fantastická. Foto: ZV-podujatia

Spojenie príjemného s užitočným v lone prírody posedením s partiou priateľov pri chutnom jedle v strede pracovného týždňa.

Poviete si, nemožné, ale vedzte, že všetko je možné, keď dajú hlavy dokopy študenti Technickej univerzity, respektíve združenia TunaTu aj z fakulty FEE a naplánujú akciu pod názvom Vegánsky piknik vo Zvolene a napasujú ho do kalendára v rámci týždňa Deň zeme.

Tradične nechýbali hlavné organizátorky Andrea Uherková a Andrea Vnenková a samozrejme, keďže podujatie bolo zaradené v kalendári Dňa zeme tak tu nechýbala ani Martina Paulíková z OZ Slatinka.

V utorok 26.4.2016 bolo síce trochu chladnejšie počasie, ale to nikoho v tento deň neodradilo, ba naopak. Postupne sa tu zišla väčšia skupinka ľudí, každý priniesol niečo, čo sa dalo zaradiť do kategórie vegánskej a zrazu bolo toho naozaj dosť na nových stoloch vyrobených z paliet, ktoré sa tu pred akciou poukladali.

Dobrôt sa tu nazbieralo veru dosť. Či už sa jednalo o tradičnú bábovku, pizzové taštičky, našla sa tu aj nejaká tá zelenina, niečo teplé na zapitie a veľa, veľa ďalšieho. Pri tom všetkom sa tu viedla aj družná debata a to nielen o vegánstve a životnom štýle, ale aj o parku Lanice, o petícii, ktorá sa tu dala podpísať a človiečik ani sám nevedel, ako rýchlo ten čas ubehol v partii skvelých ľudí.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár