• Ne. feb 5th, 2023

Tradičná výstava Zvolenskej 7 na netradičnom mieste

22-zvolensky-vytvarny-salon-2
Foto: ZV-podujatia

Tradičná výstava na netradičnom mieste s tradičnými ľuďmi a super zábava k tomu.

Aj tak sa dá nazvať výstava Zvolenský výtvarný salón združenia výtvarných umelcov Zvolenská 7, ktorej 22. ročník sa slávnostnou  vernisážou  konal na dosť netradičnom mieste a to vo zvolenskom bare BarBar.

Po prvej skladbe írskeho folkového umelca, ktorý si hovorí Graeme Mark sa za Zvolenskú sedmičku ujal slova Ivan Gertli. Predstavil združenie, ktorého história siaha viac ako 20 rokov dozadu a samozrejme hovoril aj o podujatiach, ktoré počas roka organizujú, či už sa jedná o Ateliér pod nosom alebo podujatia v rámci MDD a ďalšie.

Po úvodnom slove sa dala považovať táto výstava za otvorenú a o zvyšok zábavy sa postaral Graeme Mark. V bare nájdete všehochuť, možno síce tam toho nieje veľa, ale rozhodne to stojí za vzhliadnutie. 

Prečo v BarBare

Pár rokov dozadu sa každoročne konala výstava  v Severozápadnej bašte Zvolenského zámku, ale keď na zámku povedali, že tieto priestory budú využívať pre svoje účely,  museli hľadať iné priestory.  Najnovšími priestormi  im na výstavy počas 20. a 21. ročníka boli tie, ktoré sa nachádzajú v Starej radnici.

Zdalo sa teda, že budú v tomto trende pokračovať,  veď vždy ich výstava bola okorenená aj hudobným vystúpením nejakého interpreta.

Žiaľ, mesto Zvolen získalo v roku 2015 peniaze z eurofondov na rekonštrukciu Radnice a tak všetky plánované akcie boli zrušené a samozrejme aj  Zvolenský výtvarný salón. A preto BarBar.

Na záver už len toľko, že výstava potrvá do 31.7.2015 a tentokrát je potrebné napísať, že je sprístupnená počas otváracích hodín baru.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka