• Po. feb 6th, 2023

Je možné, že aj motyka vystrelí

ByIMG_1979

aug 13, 2015 ,
most-cez-kovacovsky-potok
Ďalší pán na holene bude most cez Kováčovský potok. Foto: ZV-podujatia

Pred pár dňami som Vám predstavil jeden portál, kde je možné informovať o problémových veciach na území mesta. S vysokou pravdepodobnosťou sa kompetentní budú daným problémom naozaj zaoberať.

Na začiatok som poslal 2 podnety a pri druhom sa už sa načrtla možnosť riešenia podnetu.

Táto spokojnosť ma naštartovala a preto sem teraz napíšem o tých dvoch podnetoch a akonáhle budem mať ďalšie informácie, dám Vám o tom vedieť. Rovnako budem postupovať aj v prípade pridania nových podnetov na portál Odkaz pre starostu“.

Poďme teda na to.

zivy-plot
Živý plot pod zámkom. Foto: ZV-podujatia

Prvý podnet, ktorý som predostrel je diera v živom plote pri križovatke pod zámkom. Koncom júna 2015 sa tam stala dopravná nehoda, kedy vodička terénneho automobilu narazila do živého plotu a ostala po ňom nepekná diera.

Nakoľko to nikto od toho dňa neriešil, tak všetko to poškodené rastlinstvo odumrelo a aj skrz toto teplé počasie dopomohlo k tomu, že proces vysýchania sa značne urýchlil.

Chápem, že dané veci musia prejsť riešením cez poisťovňu v rámci byrokratických záležitostí a až po pár rozhodnutiach nájdenia vinníka a čo ja viem čoho ešte sa môže konať. To chápem, ale možno na začiatok stačil menší zásah fundovaného človeka …

Počkáme teda čo sa bude diať, momentálne nie je žiadna odozva z portálu „Odkaz pre starostu“.

chodnik-rura
Trčiaca časť rúry. Foto: ZV-podujatia

Podnet číslo 2 je v podstate ak načriem hlboko do pamätí, záležitosť staršia ako 1 rok a čudujem sa, že to nikto neriešil, ale v poriadku. Ako som čítal komentár, tak sa zdá, že sa ľady pohli.

Ide o jednu trčiacu časť rúry z chodníka na križovatke ciest ulíc Kubániho a Štefánika, kde daná rúra trčí asi 2 cm nad povrch chodníka (viď foto).

Pravdepodobne je to pozostatok dopravnej značky, ktorá bola voľakedy na tom mieste. Teraz sa nachádza viac vľavo, ale ten, kto to premiestňoval, mal asi viete kde tú pôvodnú dolámanú dať do pôvodného stavu.

Tohto podnetu sa chytil a reagoval naň Mgr. Dušan Gdovín, (odbor výstavby, dopravy a ŽP) s dodatkom, že preveria informáciu a zjednajú nápravu.

Nuž dobre. Oba prípady budeme sledovať a dáme vedieť ako to nakoniec dopadne. Zatiaľ je to na dobrej ceste.

Už o pár dní pošleme ďalšie veci na portál „Odkaz pre starostu“ a budeme sledovať a informovať Vás o veciach. V meste Zvolen sa nachádza ešte dosť vecí, ktoré sme našli a je potrebné ich vyriešiť.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.