• Po. okt 2nd, 2023

Školský deň prilákal malých aj veľkých zvedavcov

Autor IMG_1979

sep 6, 2015 , ,
capovanie-piva
O pivo z klavíra bol veľký záujem. Foto: ZV-podujatia

Pod názvom Školský deň sa konal v poradí už 4. ročník prezentačno – divadelno-hudobného  podujatia v Parku zabudnutých susedov na Tehelnej ulici. Začal ráno 2.9.2015 o 10:00 hod. a skončil po 19:00 hod. večer.

Toto podujatie nebolo len o prezentácii pomôcok a ďalších potrebných vecí pre školákov do školy v novom školskom roku, ale bolo to multipodujatie, ktoré prilákalo dosť ľudí a veru bolo sa na čo pozerať.

V rámci sprievodného programu bolo nielen o deti dobre postarané. Maľovalo sa na tvár, jazdilo sa na chrbtoch koní, bol tu aj nafukovací hrad a bolo možné aj pozorovať oblohu cez astronomický ďalekohľad.

O 13-tej mala byť  Klauniáda (Divadlo Tamariky), ale tá sa z technických príčin na strane členov nekonala. O 15-tej si však deti prišli na svoje pri predstavení, ktoré odohralo divadlo Tesáre a bola to  rozprávočka Paťa a (asi) sedem trpaslíkov.

Ako už bolo spomenuté,  v programe boli napísané  aj hudobné vystúpenia  a ako prvá už po 16-tej odohrala koncert tvrdšieho razenia dobre známa kapela Community of Fools.

Po 18-tej sa začala diskusia s Hankou Lasicovou, ktorú vyspovedala dramaturgička divdla JGT vo Zvolene Uršuľa Ferenčuková a témou rozhovoru bola jej ostatná kniha „Všetko o mojom otcovi“. Nehovorilo sa len o knihe, postupne sa prešlo na to, čo malo v ďalšom programe nasledovať.

Po skončení autogramiády došlo k odhaleniu výstavy na plote pod názvom „Milan Lasica vo Zvolene“. Fotografie pána Lasicu zachytávajú majstra na miestach vo Zvolene, ktoré mu boli blízke počas obdobia, ktoré tu strávil.

Pána Lasicu fotili na týchto miestach dvaja fotografi a to Peter Zbončák a Ľubomír Vojtek, ktorí sa so zadanou témou skutočne bravúrne pohrali a vznikli  zaujímavé fotografie. Doporučujeme sa isť pozrieť a prečítať si ešte viac o vzniku tejto výstavy, všetko nájdete na plote v Parku zabudnutých susedov.

Na samotný záver tohto celodenného podujatia zahrala a zaspievala kapela L.U.S.K. v okresanej trojčlennej zostave.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.